VC Monaka

VC Monaka se pořádá už od roku 1929 a je s délkou 3 370 m vůbec nejkratším okruhem v kalendáři Formule 1. Zároveň si drží primát nejpomalejší tratě, kde je téměř nemožné někoho předjet.

Monte Carlo

Městský okruh v Monte Carlu přetrvává navzdory snaze o další vylepšení bezpečnosti jezdů. V éře moderních okruhů se širokými bezpečnostními zónami a dlouhými rovinkami zůstává jediným pamětníkem starých časů se všemi spletitými zatáčkami, šikanami, nepřehlednými vracečkami a především tunelem, který je raritou snad ve všech motoristických disciplínách. Zároveň díky tomu, že vede mírně doprava je také nejrychlejší zatáčkou v šampionátu, protože zde vozy dosahují při výjezdu až 290 km/h.

Vysoká účast na závodech v Monte Carlu

VC Monaka se pořádá už od roku 1929 a je s délkou 3 370 m vůbec nejkratším okruhem v kalendáři Formule 1. Zároveň si drží primát nejpomalejší tratě, kde je téměř nemožné někoho předjet. S trochou štěstí to jde snad jen před šikanou po už zmíněném výjezdu z tunelu i tam však mnozí zkušení borci končí mimo vytyčenou trať. A tak je klíčem k úspěchu v Monaku často vydařená kvalifikace. Ale tato Velká cena není jen o samotném závodění. Monte Carlo se při návštěvě Formule 1 vždy zaplní současnými i bývalými jezdci a především neskutečně pestrou škálou osobností, celebrit a dalších hvězdných postav, protože závod v Monaku pro mnohé znamená především společenskou událost, kde je nanejvýš vhodné se ukázat. Mnozí z jezdů mají v Monaku své trvalé bydliště a například takový David Coulthard provozuje v Monte Carlu luxusní hotel. V době konání Velké ceny tak může do boxů chodit doslova v papučích. V přístavišti, kolem něhož vede část tratě, kotví v době závodu desítky přepychových jachet. Zřejmě už si nelze představit větší požitek, než popíjet drink na palubě své lodi a sledovat svištící formule.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19826 (internetovy-magazin.cz#8651)


Přidat komentář