Stará císařská rezidence - Vídeň

Bezvadným tipem na léto je Dunajský kanál, který tvoří úžasnou pláž uprostřed města. Díky lodi s bazénem a městským plážím se stává malým Dunajem. Oázy jako u moře zvou hudbou a dobrotami k příjemnému odpočinku před nádhernými fasádami Starého Města.

Cestování

Toužíte-li po výletě za uměním a společností, Vídeň je pro vás jako stvořená!

Dunajský kanál - pláž v centru Vídně

Bezvadným tipem na léto je Dunajský kanál, který tvoří úžasnou pláž uprostřed města. Díky lodi s bazénem a městským plážím se stává malým Dunajem. Oázy jako u moře zvou hudbou a dobrotami k příjemnému odpočinku před nádhernými fasádami Starého Města. Takovýto zážitek se vám jen tak někde nenaskytne. Můžete se koupat i opalovat přímo ve městě s výhledem na památky. Pokud chcete spojit kulturu a společnost s létem a odpočinkem – vítězí Vídeň.

Město kaváren

Kromě miniaturních – až klubových kaváren s miniaturním expresem a maximálním intelektuálním prostředím skrývá Vídeň velké kavárny – restaurace, kavárny – cukrárny, kavárny – knihkupectví, bary, kabarety a podobně. Zdvořilí číšníci, plno hostů, klasické interiéry. Tak lze jednoduše popsat vídeňské kavárny, které jsou tak proslulé. Určitě během svého pobytu nějaké navštivte!

Nákupní horečky

Největším nákupním místem ve Vídni je zřejmě proslulá Mariahilfer Straße mezi Starým Městem a nádražím Westbahnhof. Stovky obchodů s módou, šperky, parfémy. Velkou zajímavostí jsou vídeňské bleší trhy, které se konají každou sobotu. Ráj pro sběratele kuriozit, starých předmětů a lovce suvenýrů. Krásný zážitek z nakupování poskytují vídeňské trhy, které poukazují na bohatou tradici. Koupíte zde naprosto všechno a užijete si to. Ovoce, zelenina, sushi, perský kaviár, kebab, ústřice, sekaná – cokoli, po čem vaše chuťové buňky prahnou. Tržiště jsou otevřena celoročně.

Noční život

Pokud hledáte vysloveně vybraný noční život, našli jste. Ve Vídni se v poslední době seskupilo nekonečné množství klubových scén, malých i velkých barů, podniků s vlastním programem. Vídeň je proslavená svou elektronickou hudební scénou. Třída Gürtel je trendovými místy setkání doslova prošpikována. K létu patří zábava!

Důležitá místa v centru Vídně

Dříve hlavní město rakousko-uherské monarchie, dnes hlavní město Rakouska. Centrem staré části je Stephanplatz s dómem sv. Štěpána - gotickou stavbou ze 14.-15. stol. Mezi důležité a zajímavé budovy patří budova opery, císařský palác Hofburg, další palác Schönbrunn, neogotická městská radnice, Burgtheater a Musikverein, sídlo vídeňského filharmonického orchestru.

Zábavu a vzrušení můžete zažít ve velkém zábavním parku Prater.

Hlavní město Rakouska leží na řece Dunaj a se svými 1,6 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším centrem země.

Vídeň je tak rozmanitým městem, že nabízí uspokojení každému. Milovníci umění, zábavy, historie, sportu, relaxace, kávy - všichni se mohou sejít právě ve Vídni. Toto nedaleké a zjímavé město má osobité kouzlo a energii, která přímo srší..

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19591 (internetovy-magazin.cz#6588)


Přidat komentář