Segway

Poprvé se toto přibližovadlo objevilo na veřejnosti koncem roku 2001. Jedná se o jednoosou dvoukolku, která se nedá převrhnout. Způsobují to uvnitř umístěné gyroskopy a integrovaný počítačový systém.

Řešení městské dopravy

Poprvé se toto přibližovadlo objevilo na veřejnosti koncem roku 2001. Jedná se o jednoosou dvoukolku, která se nedá převrhnout. Způsobují to uvnitř umístěné gyroskopy a integrovaný počítačový systém, který neustále kontroluje a průběžně stabilizuje Human Transporter při jeho přesunu. Model firmy Segway má díky tomuto systému neuvěřitelné schopnosti.

## Úleva pro chodce

Ovládá se řidítky nebo pouhým nakláněním se na ploše. S tímto vozítkem byste se měli dostat kdekoliv, kam se dostanou i obyčejní chodci, ale pokud byste opravdu spěchali, dvojkolka se umí rozjet až rychlostí 20 km za hodinu. Na jedno dobití akumulátorů se dá dojet až do vzdálenost 25 km.

Pokud se potřebujete otočit, Segway to zvládne na místě, přičemž pro samotný transport se dá zvolit ze tří režímů jízdy. Zde se dá navolit rychlost jízdy a poloměr zatáčení.

Inspirace pro roboty

Na základě výzkumu, který byl prováděn pro zajištění rovnováhy HT Segway, začali technologii tohoto vozítka používat a rozvíjet výrobci všech druhů robotů, které se potřebují pohybovat, popojíždět a různě měnit směr jízdy.

Cílem bylo sestrojit takového robota, který by jednoduše jezdil dopředu a dozadu, vykonával činnosti jako úklid v domácnostech, nebo třeba sbírání golfových nebo tenisových míčků a především by při těchto činnostech nepadal. Tato schopnost rovnováhy přispěla k dalšímu účinnému rozvoji umělé inteligence.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19806 (internetovy-magazin.cz#8544)


Přidat komentář