SAZKA

o si takhle vsadit? Automaty sazky jsou pro náš naprostou samozřejmostí, stejně jako její logo u mnoha sportovních akcí. Reklama na Jackpot s mnoha milióny už nám možná také trochu zevšedněla.

Co si takhle vsadit?

Automaty sazky jsou pro náš naprostou samozřejmostí, stejně jako její logo u mnoha sportovních akcí. Reklama na Jackpot s mnoha milióny už nám možná také trochu zevšedněla. Ale všechno má svůj počátek a i SAZKA si prošla bouřilivým vývojem.

Vznik

Oficiální založení původně státního podniku se datuje v roce 1956. SAZKA je v podstatě pokračovatelem Státní sázkové kanceláře. Ta však fungovala na jiných pravidlech a přes svou velkou oblíbenost a zisky byla po několika letech zrušena. SAZKA, narozdíl od své předchůdkyně, měla dlouho přesně stanovené výhry.

Rozdím mezi SAZKOU a sportkou

Zatímco v případě Sazky jakožto hry šlo o sázky na různá sportovní utkání, Sportka přinesla úplně jiný trend a také úplně jiné tržby. Šlo o novou hru se sázením na čísla.

Pravidla Sportky

 • SAZKA – Sportka a počet čísel

  Sázející tipuje šest čísel ze čtyřiceti devíti. Na jedné sázence je možno vybrat až deset různých kombinací. Počet sázenek na jedno slosování je neomezen.

 • SAZKA – Sportka a tahy

  Hraje se ve dvou tazích, přičemž můžete vyhrát jak v prvním, tak v druhém. Oba tahy se provádí při každém slosování.

 • SAZKA – Sportka a slosování

  Slosování jsou standardně dvě, jedno ve středu a druhé v neděli. Můžete si vsadit jenom na jedno, nebo na obě. Na jedné sázence si takto můžete předplatit až šest opakování stejné kombinace.

   

 • SAZKA – Sportka a náhodný tip

  Při tomto způsobu sázení nemusíte vyplňovat tiket. Stačí jen nahlásit, na které slosování chcete hrát, kolik opakování a sloupců. Přístroj sám náhodně vygeneruje čísla, která vám vytiskne na stvrzenku.

Mximální výhry a jejich vývoj ve Sportce

Když Sportka začínala, maximální výhra byla 40 000 tehdejších KČS. Ta se postupně zvedala, nejdříve na 80 000, poté v roce 1965 dokonce na 200 000. V roce 1984 se tato částka navýšila o 100 000 a na počátku devadesátých let se maximální výhra usídlila na hodnotě 500 000 KČS! Od 4. února 1991 je výše výher neomezená.

Sportka a Jackpot

Byl zaveden v roce 1993. Pokud nikdo nevyhraje 1. cenu, částka, jenž zbyde se přesune do dalších sázkových bojů. Stále a stále, dokud někdo výhru v prvním pořadí nezíská. Získá tedy nejen standardní výhru, ale i celý Jackpot.

Historicky největší výhry (Sportka)

Zatím největší jednotlivou výhru si odnesl v roce 2003 tipař, který se obohatil o 112 931 592 Kč. Největší Jackpot padl v roce 2002, kdy si dva výherci rozdělili částku ve výši 148 miliónů

Sportka další hry

Kromě Sazky, kdy se sází na sportovní utkání a klasické číselné loterie Sportky existuje ještě několik her, které společnost SAZKA provozuje.

 

 • SAZKA a Štastných deset

  Lze si určit výši sázky, tím pádem i výši výhry. Nejvyšší výhra je 40 milionů Kč. Losování probíhá každý den, příčemž se losuje 20 čísel z 80.

 • SAZKA a Šance milion

  Součást některých tiketů, sází se na jeho šestimístné číslo.

 • SAZKA a Euromilióny

  Tipuje se 7 čísel z 35 a 1 číslo z 5. Losování probíhá jednou týdně.

 • SAZKA a Stírací losy

  Sazka v současnosti vydává kolem pěti druhů těchto losů s různou pravděpodobností výhry.

 • SAZKA a KENO

  Sázející může vsadit na jedno až sedm čísel v rozmezí od 1 do 56. Losuje se vždy 12 čísel, vyhráváte vždy pokud se alespoň některá čísla shodují s vylosovanými. Maximální výhra je 1 000 000, což ovlivňuje jak výše vaší sázky, tak počet tipovaných čísel. Vyhlášení je co 5 minut.

Související zákony

Jakékoliv sázení se řídí podle zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jinách podobných hrách.

Sponzor

Sponzorské finanční dary pravidelně udílí společnost v těchto oblastech: kultura; zdravotní, sociální a charitativní oblast; věda a výzkum.

Kde si vsadit?

Kdekoliv, kde uvidíte logo SAZKA, tam bude umístěn i sázkový terminál.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19782 (internetovy-magazin.cz#8433)


Přidat komentář