Sauna a její blahodárné účinky na tělo

Chcete si pořádně povzbudit tělo? V tom případě vyzkoušejte saunu. Opakované střídání horkého vzduchu a studené vody povzbuzuje krevní oběh, posiluje obranný systém, podporuje látkovou výměnu a zlepšuje celkovou kondici.

Čas na saunu

Chcete si pořádně povzbudit tělo? V tom případě vyzkoušejte saunu. Opakované střídání horkého vzduchu a studené vody povzbuzuje krevní oběh, posiluje obranný systém, podporuje látkovou výměnu a zlepšuje celkovou kondici. Uvolňuje také dýchací cesty a čistí pokožku. Saunování, to je nejen horký vzduch, ale také studený vzduch a voda ve formě bazénku či sprchy. Je jen na Vás čemu dáte přednost.

A čím studená voda prospívá kráse? Stimuluje látkovou výměnu, podporuje prokrvení, zjemňuje pokožku, zlepšuje její elasticitu a pevnost.

Zimní čas je pro saunu jako stvořený. Můžeme se krásně uvolnit, pobýt pěkně v teple, nechat volně proudit myšlenky a při tom všem ještě něco užitečného udělat pro zdraví a krásu.

Správné načasování

Téměř všechna zkrášlující ošetření lze vlasům a pokožce dopřát také v sauně, kde se jejich účinky dokonce znásobí. Záleží však na správném načasování jednotlivých procedur. Po první fázi je vhodná doba na peeling, protože zrohovatělé kožní šupinky jsou uvolněné a dají se snadno odstranit. Po druhé potní fázi je zase ideální nanést na vlasy pěstící masku jak na obličej tak na vlasy a nechat ji působit po dobu odpočinku. Pokud chcete vlasům a pokožce hlavy dopřát zkvalitnění i vnitřně, potom sáhněte po výrobku Hollywood Mineral Fit Hair. Po poslední fázi je pokožka dokonale čistá a připravená maximálně využít účinných látek tělového mléka a hydratačního pleťového krému.

Opatrnosti není nikdy dosti

Ženám je doporučováno být opatrná se saunováním před menstruací. Některým ženám se může točit hlava a bojují se závratěmi. Někdy cítí nepříjemný tlak v břiše. Asi to chce opatrně vyzkoušet. Rozhodně před saunováním není doporučováno pít kávu, naopak je dobré napít se ovocného nebo bylinkového čaje a po saunování opět doplnit tekutiny.

Alternativní  medicína

Můžete vyzkoušet také extrakty bylinek, které Vám pobyt v sauně ještě více zpříjemní. Např. eucalyptus, levanduli, mátu či růži.

V sauně se zcela uvolníte. Budete vnímat jen stékající pot a s ním necháte z těla odejít všechny nečisté látky a zároveň také všechny chmury. Po sauně se člověk cítí příjemně unavený. Je to prostě báječný odpočinek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19648 (internetovy-magazin.cz#7718)


Přidat komentář