Šampaňské

Obzvlášť v našich krajích jsme si zvykli označovat tímto výrazem všechno, co je naplněno do zelených nebo také bílých lahví, opatřených silným sklem, jenž po uvolnění špuntů bouchnou a zašumí.

Champagne

Obzvlášť v našich krajích jsme si zvykli označovat tímto výrazem všechno, co je naplněno do zelených nebo také bílých lahví, opatřených silným sklem, jenž po uvolnění špuntů bouchnou a zašumí.

Ovšem pokud bychom to měli brát do důsledků, tak opravdové šampaňské můžete pořídit pouze z francouzské provincie Champagne.

Šampaňské je samozřejmě spojováno se Silvestrem - ovšem i alkohol obsahuje spoustu kalorií - dodržujte vánoční dietu a zaručeně nepřiberete ani deko!

páter Dom Perignon

Za to, že dnes můžeme pít tento mok, může páter Dom Perignon. Ten si všiml, že v lahvích s vínem dochází k dalšímu dodatečnému kvašení a díky tomu, že se ho snažil odstranit, přišel na podstatu šampaňského a z toho důvodu je tato procedura označována rovněž jako „šampaňská metoda”.

Výroba

A dvě z těchto odrůd jsou modré, konkrétně Pinot Noir a Pinot Meunier. Ta poslední je bílá, Chardonnay, což stejně těžko vysvětluje, proč je šampaňské (ať už je název jakýkoliv) zbarvení většinou bílého maximálně rosého. Ale pokud přihlédneme k tomu, že se technologie lisování hroznů zdokonalila, dnes lze i z tmavých odrůd získat světlou tekutinu.

 

  • Bublinky čekají na útěk

    V případě opravdového šampaňského musí být láhve uloženy ve sklepích minimálně rok, ale ty nejšpičkovější druhy i několik let. A když je láhev konečně otevřena, prchá z ní až 250 milionů bublinek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19765 (internetovy-magazin.cz#8394)


Přidat komentář