Rovnátka - Chete být in?

Časy se mění. Kdysi se majitelé rovnátek za svou zdravotní pomůcku styděli, teď se teenageři předháněji v jejich originalitě a barevnosti. Čím dál více si o rovnátka říkají i dospělí.

Rovnátka

Časy se mění. Kdysi se majitelé rovnátek za svou zdravotní pomůcku styděli, teď se teenageři předháněji v jejich originalitě a barevnosti. Čím dál více si o rovnátka říkají i dospělí.

Kdy a jaké?

Zuby se dají narovnat v jakémkoliv věku, ale čím jste starší, tím déle to trvá. Konzervativní názory se boří a rovnátka se stávají módní záležitostí. Pokud toužíte více po narovnání zubů než po obdivu, můžete si pořídit zámečky průhledné, které téměř ani nejdou vidět. Barvu drátu, který zámečky spojuje, si můžete také vybrat (stříbrná nebo zlatá).

Změna polohy zubů

Drátky vám bude lékař pravidelně (tj. jednou měsíčně) utahovat a tím pomalu měnit polohu zubů na žádoucí. Náprava pevným rovnátkem trvá zhruba dva roky. Tzv. snímatelná rovnátka se používají méně, neboť jejich nošení je třeba po dobu tří až pět let. Zuby mají tendenci vracet se do původního stavu, proto jsou lepší rovnátka pevná, která se nesundávají. 

Procedůra

Stomatolog vám nejdříve udělá otisky zubů. Pak přijde na řadu samotné nasazení rovnátek. Trvá asi hodinu a rozhodně nebolí. Nepříjemné je pouze zvyknout si na nové těleso v ústech.

Je nějaké omezení

Budete se muset vzdát žvýkaček, omezit tvrdá a těžko kousatelná jídla, aby se rovnátka neuvolnila. Zuby si budete muset čistit častěji a důkladněji.

Celebrity a rovnátka

Rovnátka nosila slavná americká herečka Gwyneth Paltrow nebo zpěvačka Gwen Stefani. Ani Tom Cruise, idol ženských srdcí, by se dnes nemohl pyšně zubit na své fanynky, kdyby neprodělal nápravu svých zubů tímto účinným řešením.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19619 (internetovy-magazin.cz#7274)


Přidat komentář