Route 66

Při průjezdu osmi státy, na kterých Route 66 leží, poznáte skoro vše, co se dá během jednoho výletu vidět i zažít. Cestujete-li od východu, bude se vámzpočátku zdát, že klimatické podmínky jsou podobné jako u nás.

Rozšíření dopravní sítě

Silnice Route 66 vznikla v roce 1926 díky nutnosti rozšířit stávající dopravní sítě. Na západě do té doby existovala jen nepřehledná síť cest, tratí, pěšin a stezek, jenž nebyly označeny ani ve starých mapách.

Silnice prochází osmi státy

Route 66 začíná ve městě Chicago v Grand Parku a končí v Santa Monice na břehu Tichého oceánu. Silnice prochází osmi státy: Illinois, Missouri, Cansas, Oklahoma, Texas, New Mexico, Arizona a California. Nejdelší úsek vede přes New Mexico (zde můžete ochutnat originální tequilu) a nejkratší přes Cansas.

Americká cesta číslo 1

Route 66 se stala za velmi krátkou dobu americkou cestou číslo 1 a ihned dostala několik jmen: Nejkrásnější cesta světa, Matka silnic, Hlavní ulice Ameriky či Slavná cesta.

Při průjezdu osmi státy, na kterých Route 66 leží, poznáte skoro vše, co se dá během jednoho výletu vidět i zažít. Cestujete-li od východu, bude se vám zpočátku zdát, že klimatické podmínky jsou podobné jako u nás. Ovšem s přibývajícími mílemi přibývá teplo a sucho, tvář krajiny se mění a spolu s ní i fauna a flóra.

Také povrch silnice Route 66 není všude stejný. Chvíli jedete po celkem kvalitní silnici, ale za chvíli vám budou cvakat zuby na hlubokých výmolech nebo puklinách, které vypálilo slunce (proto si před odjezdem raději vyřiďte havarijní pojištění).

Konec silnice

V roce 1956 byl v Americe přijat zákon o vybudování nového systému dálnic, což prakticky znamenalo konec silnice Route 66.

Dá se říct, že dnes již Route 66 neexistuje. Byla začleněna mezi ostatní cesty jednotlivých států a ve většině případech i přejmenována. Silnice Route 66 však měla velký význam, a proto se zapsala do historie Ameriky a je její součástí dodnes.

Shrnutí silnice Route 66

  • Route 66 začíná v Grand Parku v Chicagu a končí v Santa Monice na břehu Tichého oceánu.
  • Prochází 8 státy.
  • Délka silnice je 2 448 mil.
  • Route 66 prochází přes 3 časová pásma.
  • Hymnou (neoficiální) silnice Route 66 je stejnojmenná píseň od Bobbyho Troupa.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19713 (internetovy-magazin.cz#8190)


Přidat komentář