"Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem."

Absolutní neznalost aspoň jednoho světového jazyka bývá mnohdy jedinou, ale o to větší překážkou při získávání atraktivního pracovního místa. Nemusí se jednat pouze o zaměstnavatele, který pochází ze zahraničí a má v České Republice svou pobočku.

Důležitost znání cizího jazyka

Absolutní neznalost aspoň jednoho světového jazyka bývá mnohdy jedinou, ale o to větší překážkou při získávání atraktivního pracovního místa. Nemusí se jednat pouze o zaměstnavatele, který pochází ze zahraničí a má v České Republice svou pobočku.

Většina tuzemských firem pravidelně jedná a obchoduje za našimi hranicemi, a proto u svých zaměstnanců vyžaduje aktivní nebo alespoň pasívní znalost cizího jazyka.

Proniknutí do tajů cizího jazyka

Nejúčinnějším způsobem, jak proniknout do tajů cizího jazyka, je vyrazit přímo ke zdroji. Nasávání třeba angličtiny je však pomalejší, když jedete ve větší skupině a ač se kolem vás hovoří jiným jazykem, vy stále používate ten rodný.

Jenom tehdy, když jste nuceni se domluvit v těch nejobyčejnějších situacích, se vám používání cizího jazyka zautomatizuje. Více v tomto článku.

 

  • Mluvte s partnerem cizím jazykem

    Druhým osvědčeným způsobem je mít zahraničního partnera, se kterým jste přinuceni komunikovat v jeho jazyce, protože pro většinu cizinců je čeština těžká.

Výuka cizího jazyka

Jestliže se rozhodnete pro naučení či zdokonalení cizího jazyka v domácích podmínkách, najděte si soukromého učitele. Nemusí to být zrovna cizí lektor, ale někdo, kdo s vámi několikrát týdně bude mluvit pouze v cizí řeči.

Tento způsob je efektivnější než jazykové školy, protože tam po celou dobu nejste nuceni v angličtině nebo němčině i přemýšlet. Stále vám v hlavě kolují česká slovíčka.

Samostudium

Asi nejméně efektivní výukou jsou různé příručky, typu „Čínsky snadno a rychle” nebo „Vlámština do kapsy”. Tyto knížky společně s přiloženými kazetami mohou být vhodným doplňkem při jiném studiu cizího jazyka, ale aby se staly základem pro vaše zdokonalení, to lze zařídit těžko. Vždy totiž bude záležet jen na vás, zda si je otevřete nebo pustíte. Pokud chcete takovou variantu přesto zkusit, podívejte se zde.

Cizí jazyk by se měly učit i děti a to co nejdříve, obzvláště, mají–li talent.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19768 (internetovy-magazin.cz#8399)


Přidat komentář