Nabíječky baterií

Jednoduché nabíječky, do kterých vložíte baterie, připojíte do sítě, rozsvítí se kontrolka, že přístroj funguje a konec, nejsou vhodnou koupí! Dobíjí dlouho, málokdy doplní baterie do plného stavu.

Název mluví za vše

Přístroj, který doplňuje energii do dobíjecích baterií tím, že jimi prohání elektrický proud. Náboj závisí na použité technologii a kapacitě baterií, které jsou dobíjeny.

Vyhněte se levnějším druhům!

Jednoduché nabíječky, do kterých vložíte baterie, připojíte do sítě, rozsvítí se kontrolka, že přístroj funguje a konec, nejsou vhodnou koupí! Dobíjí dlouho, málokdy doplní baterie do plného stavu a pořád je tu riziko, že baterie takzvaně přebijete, čímž je můžete i zničit. Přístroje typu „spočítej si sám”, prostě nejsou zdaleka ideální.

Časované nabíjení

Přístroje tohoto typu už jsou taky trochu historií. Ve většině případů jste koupili nabíječku i s bateriemi o určité kapacitě. Při zapojení do sítě začalo odpočítávání, po jehož skončení se nabíječka vypnula. Nevýhoda systému je jasná. Mohli jste použít jenom tyto konkétní baterie, protože slabší byste poškodili a novější naopak nedobili. Vzhledem ke každoročně se zvyšující kapacitě AA baterií to byl a je opravdu závažný problém.

I nabíječka může být inteligentní

Co znamená pojem inteligence u nabíječek? Takový přístroj si dokáže změřit aktuální napětí v bateriích, teplotu a čas, za který bude schopna je nabít. Nabíjení je skončeno až ve chvíli, kdy nabíječka zjistí stav, ve kterém je kombinace napětí, teploty a času v hodnotách, které ukazují, že baterie jsou plně nabité. Jednoduše řečeno přístroj celou dobu monitoruje změny napětí.

Superrychlé modely

Doba je rychlá, nabíječky musí být také? Vadí vám čekaní celou noc na čtyři baterie, či dokonce dvě? Superrychlé nabíječky zvládnou nabití za dobu pohybující se kolem 15 minut. To je možné díky tomu, že proces nabíjení není kontrolován jen nabíječkou, ale i samotnými bateriemi, které na to mají vlastní kontrolní obvod. Většina těchto nabíječek má nějaký způsob chlazení, aby ochránila baterie před uškvařením. Vyberte si takový model, který bude umět pracovat i s normálními dobíjecími bateriemi, samozřejmě za normální čas. A když už jsme u rychlosti, jakému připojení k internetu dáte přednost?

Mobilní telefony

I tuto skupinu bych měl zmínit. V těchto případech si přístroj (telefon) sám kontroluje dobu a potřebnosti nabíjení. Baterií zase tolik druhů není, problém je spíše s faktem, že každý výrobce používá jiné velikosti a jiný tvar konektoru nabíječky. Někteří mají dokonce jiné konektory i mezi různými řadami telefonů. Některé ze zajímavých mobilních telefonů najdete zde.

Zkombinování

Jde o přístroje, které jsou schopné nabíjet pomoci portu USB a redukce například většinu mobilních telefonů. Přičemž a teď se podržte… Točíte navíjecí klikou…

Jakou koupit?

Určitě se zaměřte na inteligentní nabíječky, investice to dnes již není tak vysoká a oplatí se to. Pokud jste ty uspěchané typy, co většinou zapomínají dát baterie do nabíječky večer, připlaťte si a kupte rovnou některý superrychlý model.

**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19777 (internetovy-magazin.cz#8418)


Přidat komentář