Michael Schumacher

Vidina dalšího titulu mistra světa žene Micheala Schumachera a Ferrari stále dopředu, obzvlášť poté, co se Renault začal nenápadně propadat do středu startovního pole. Po VC Itálie, kdy Alonso odstoupils kouřícím motorem, je snaha týmu z Maranella jasná.

Závěr kariéry

Ani nejzručnější scénárista by nedokázal lépe vystihnout závěr této sezóny ve Formuli 1. Na začátku roku suverénní Renault začíná ztrácet své pozice a obhájce titulu Fernando Alonso už se musí o své dominantní postavení v čele celkové klasifikace obávat.

To Michael Schumacher prožívá zmrtvýchvstání a možná i tato skutečnost ho vedla k rozhodnutí o ukončení kariéry, neboť po vítězství před vlastním publikem na Monze se opět rázně přiblížil k titulu.

Rozloučení jako šampión

Vidina dalšího titulu mistra světa žene Micheala Schumachera a Ferrari stále dopředu, obzvlášť poté, co se Renault začal nenápadně propadat do středu startovního pole. Po VC Itálie, kdy Alonso odstoupil s kouřícím motorem, je snaha týmu z Maranella jasná. Schumi skončí svou neuvěřitelnou kariéru jako šampión.

Pokud se Flaviu Briatoremu v čele francouzské stáje nepodaří vymyslet pro závěrečné asijské velké ceny a VC Brazílie nějaký ďábelský plán, zřejmě těžko budou bránit tenký náskok v čele šampionátu před dotírajícím a evidentně dobře rozpoloženým Michaelem Schumacherem.

Požitek až do konce

Triumf v Monze mohl být pro Ferrari ještě sladší, kdyby druhý jezdec stáje Massa nejel těsně za Alonsem při jeho poruše motoru. Takhle bodoval pouze Michael Schumacher. Brazilec totiž v oblaku kouře ztratil orientaci a navíc vjel na olej ze Španělova vozu a musel neplánovaně do boxů.

To Michael Schumacher si závod mohl užít. Vítěze kvalifikace Raikkönena zdolal dobře naplánovanou strategii v boxech a poté už závod kontroloval. V jeho stínu zůstal tentokrát zřejmě největší hrdina závodu, Polák Robert Kubica, který při svém třetím závodě ve Formuli 1 získal s BMW třetí místo, čímž si téměř definitivně vysloužil smlouvu s tímto týmem na příští rok.

Kdo koho nahradí

Právě druhý z Monzy, Fin Kimi Raikkönen, má místo Michaela Schumachera namířeno do Ferrari, zatímco jeho post v McLarenu zaplní právě Fernando Alonso. Lze tedy očekávat, že v příští sezóně po odchodu dosud sedminásobného mistra světa by mohli svádět lité boje Iceman se svým týmovým kolegou Massou a Alonsem.

Otázkou zůstává, zda Renault nepřijde Španělovým odchodem o více, než je ochoten si nyní připustit a zda stříbrné šípy McLarenu už konečně vybřednou z věčných problémů s motory.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19741 (internetovy-magazin.cz#8327)


Přidat komentář