Mercedes Benz SLR McLaren

Mercedes Benz SLR McLaren pohání osmiválec do V s přeplňováním kompresorem. Má objem 5,5 litru, maximální výkon s přeplňováním je 626 koní. Vůz z nuly na 100km/hod. zrychlí za 3,8 sekundy. Maximální rychlost je u McLarenu 334 km/hod.

Design karoserie

Design karoserie supersportovního SLR McLarenu nezapře typický charakter automobilů značky Mercedes. Celá karoserie je vyrobena z vysokopevnostních a přitom velice lehkých materiálů obsahující uhlíková vlákna a splňující vysoké nároky na bezpečnost. Mercedes Benz SLR McLaren už na první pohled zaujme svými dvojitými světlomety a originální šípovitou příďí se zdvojeným přítlačným křídlem na spodní část. Z profilu zaujmou za předními koly umístěné mohutné žebra pro odvod vzduchu od motoru a svérázná dvojice výfuků. MB SLR McLaren má supersportovní křídlové, vzhůru výklopné dveře. Na zádi je nový výsuvný spoiler v odtrhové hraně, který v závislosti na rychlosti zvyšuje přítlak na zadní nápravě. Dalším nepřehlédnutelným prvkem jsou 19-ti palcová kola.

Vlastnosti auta

Mercedes Benz SLR McLaren pohání osmiválec do V s přeplňováním kompresorem. Má objem 5,5 litru, maximální výkon s přeplňováním je 626 koní. Vůz z nuly na 100km/hod. zrychlí za 3,8 sekundy. Maximální rychlost je u McLarenu 334 km/hod.

  • Revoluční kotoučové brzdy

Revoluční jsou kotoučové brzdy z karbonu, které využívají jedinečný brzdový systém SBCTM. Jeho základem je elektronické přepojení pedálu a samotné brzdy. Výhodou takového řešení je preciznější rozdělení brzdné síly a tlak v brzdovém systému až 160 barů.

Technické parametry

Počet válců / uspořádání8 / V, 3 ventily na válec
Maximální výkon
460 kW při 6500 ot./min.
Maximální rychlost
334 km/hod.
Zdvihový objem
5439 cm3
Maximální točivý moment
780 N.m při 3250 až 5000 ot./min.
Převodovka 5-ti stupňová, samočinná
Zrychlení z 0 na 100 km/hod.
3,8 sekundy
Kombinovaná spotřeba paliva
14,5 l/100 km
Rozvor 2700 mm
Pohotovostní hmotnost
1768 kg
Užitečná hmotnost
240 kg
Šířka automobilu
1908 mm
Výška automobilu
1261 mm
Délka automobilu
4656 mm
Objem palivové nádrže / rezerva
97,6 l / 12 l
## Dva v jednom

Díky nově vyvinutým čelním a bočním airbagům, mezi které se zařadil i kolenní airbag a také díky novým, precizním a rychle pracujícím senzorům, které zaznamenávají nehodu, je bezpečnost vozu Mercedes Benz SLR McLaren na vysoké úrovni.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19653 (internetovy-magazin.cz#7812)


Přidat komentář