Líbání už v pravěku

Líbání snižuje stres a napětí, zlepšuje hodnoty vysokého krevního tlaku a cholesterolu. Líbání je pro naše zdraví obrovským přínosem, jelikož rychleji dýcháme a naše tělo má tak větší přísun kyslíku. Člověk během života prolíbá průměrně 110 000 minut.

Líbání už v pravěku

Udává se, že líbání znali už v pravěku, kdy se tvorové při setkávání olizovali, čímž si vybírali partnera, aby s ním následně mohli mít pohlavní styk.

** Líbání je výrazem touhy a symbolem lásky, je to příjemná činnost, kterou má každý z nás jistě rád. Avšak to ještě něco nám líbání přináší – je prospěšné našemu zdraví.**

Líbání a jeho účinky na stres

Výzkumy dokázaly, že líbání snižuje stres a napětí, zlepšuje hodnoty vysokého krevního tlaku a cholesterolu. Líbání je pro naše zdraví obrovským přínosem, jelikož rychleji dýcháme a naše tělo má tak větší přísun kyslíku, zvyšuje se frekvence srdečních tepů, zvyšuje se množství inzulínu a adrenalinu a krvi, aktivují se obličejové svaly.

Díky líbání předejdete kazivosti zubů

To je zapříčiněno větší produkcí slin, která vyplaví zbytky jídla ze zubů a neutralizuje kyselý plak na zubech.

Dalším příznivým účinkem líbání je dobrá nálada

kterou způsobují hormony štěstí – endorfíny, které se při této příjemné činnosti vyplavují.

Při vášnivém polibku se spálí přibližně 12 kalorií.

Líbání a některé zajímavosti

  • Líbání má svůj svátek, který se slaví 6. července, jako světový den polibku
  • Ve Španělsku se současně na jednom místě políbilo 1600 párů
  • Jedna dvojice se vydržela nepřetržitě líbat 30 hodin a 45 minut

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19622 (internetovy-magazin.cz#7304)


Přidat komentář