Ip Man Wing Chun Praha

Wing Chun Kung Fu je jedinečné bojové umění.

Wing Chun je styl Kung Fu původně pocházející z Číny.

Později byl styl Wing Chun vylepšen Velmistrem Ip Manem. Velmistr Ip Man se po odchodu z Číny usídlil v Hong Kongu. Zde styl Wing Chun zpopularizoval tím, že neprohrál jedinný souboj.

Ip Man

známý také jako Yip Man , ( v čínštině : 葉問 ; 01.10.1893 - 02.12.1972), byl čínský mistr učitel Wing Chun . Měl několik studentů, kteří se později stali mistry bojových umění. Jeho nejslavnějším studentem byl Bruce Lee .

Wing Chun je zaměřen na boj zblízka.

Používá rychlé údery a kopy současně s obrannými kryty. Právě pro tento způsob boje je Wing Chun velmi efektivní při obraně. Student dokáže využít síly bojovníka a úderem na citlivá místa protivníka zneškodnit útok v jednom účinném pohybu.

Wing Chun v Praze

I v Praze se vyučuje tradiční Wing Chun Kung Fu linie Ip Mana. Navštivte stránky Wing Chun a naučte se rychle a efektivně bránit!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id34266


Diskuze a zkušenosti

Tonda | 06.09.2017 17:38
Dobrý den, učí Wing Chun i boj se zbraní?

Petr | 09.09.2017 12:10
Ahoj, ve Wing Chunu se svičí boj s dlouhou tyčí a motýlí meče.

Speedy | 06.03.2018 11:34
Chtel jsem se opitat jestli je zde nekdo kdo ma s timto bojovym umenim nejake zkusenosti pripadne s jinym bojovym umenim? Dnes jdu na 1.lekci tohoto umeni protoze uz me dost toci lide za volantem kteri ridi jak kreteni a uz jsem malem od par rizku dostal co vylozene provokujou a vyhledavaji problem jako zrovna pred tydnem v Olomouci a nevim jak bych si treba poradil s timto taxikarem a nemel aspon to drevo


Přidat komentář