Handsfree

Podle posledních výzkumů telefonování za jízdy ruší řidiče mnohem více, než mluvící spolujezdec, dokonce i když jste muž a tím spolujezdcem krásná a svůdná žena. U ženy se vám totiž nemůže stát, že by se vám její hlas ztrácel.

Řízení bez problémů - Handsfree

Podle posledních výzkumů telefonování za jízdy ruší řidiče mnohem více, než mluvící spolujezdec, dokonce i když jste muž a tím spolujezdcem krásná a svůdná žena. U ženy se vám totiž nemůže stát, že by se vám její hlas ztrácel či měnil během hovoru kvalitu. Navíc vám žena, alespoň ve většině případů, nezabírá jednu ruku, kterou byste měl používat k řízení.

Pokuty u nás

Podle nového silničního zákona platného od července 2006 (pro celý článek můžete kliknout zde) můžete dostat pokutu až 2500 Kč a ztratit 3 body. Předpokládám, že to určitě víte, protože to do nás už dlouho buší nejen veřejnoprávní média, ale varování tohoto typu na nás mrká z každého pátého bilboardu. Pokud byste si rádi ujasnili, kolik je za jaký přestupek bodů, klikněte zde.

Zázrak!

Toto zařízení sice zvyšuje bezpečnost při řízení, nicméně každý telefonní hovor snižuje vaši pozornost a zpomaluje vaše reakce. A že každá sekunda je v automobilu důležitá se můžete dočíst i v tomto článku.

Pokuty v cizině

Ve Velké Británii je zakázáno používat mobilní telefon během řízení od roku 2003. V USA platí podobné zákony ve státech New York, Connecticut a Washington, DC. Telefonování za jízdy je trestáno pokutou v mnoha evropských zemích a například v Holandsku je pokuta za tento přečin shodná s cenou profesionálně instalované handsfree sady.

Jeho druhy

V zásadě musíme rozlišit handsfree, které je vhodné přímo na nainstalování do automobilu, kde také zůstane a osobní handsfree sady, které se také dají použít.

Napevno zabudované

Standardním způsobem je připojení telefonu do handsfree přes klasický konektor. Výhodou této varianty je i to, že se telefon po zapojení začne dobíjet. Na vhodná místa v automobilu poté připojíte mikrofon a reproduktor. Nevýhodou je spousta drátů, které obzvláště pokud jde o novější vůz, budou působit velmi neesteticky. Modely založené na technologii Bluetooth se mohou skládat z jedné části, ale i více. Prostě přijdete do automobilu, stisknete tlačítko a handsfree okamžitě zaznamená všechny telefony s aktivovanou funkcí Bluetooth v blízkém okolí.

Ideální místa pro umístění v autě

Reproduktory je nejlépe umístit na palubovou desku či nad levé dveře, zatímco pro mikrofon je ideálním místem buď sklopné stínítko nad řidičem nebo palubová deska v oblasti za volantem.

Sluchátko s mikrofonem

Existuje pouze minimum telefonů, ke kterým neexistují sluchátka s mikrofonem, jestli existují vůbec. Styly se hodně mění od vzhledu až po aktivování samotného handsfree (u některých musíte přijmout hovor stisknutím tlačítka na telefonu, u některých je toto tlačítko umístěné u mikrofonu). I tato, nejjednodušší a nejlevnější varianta se dá použít v autě, ale není zrovna pohodlná. Nejčastější volbou poslední doby jsou sluchátka s technologií Bluetooth, které nevyužijete jenom v autě, ale prostě kdekoliv, kam vaše kroky a mysl zamíří. V tomto případě ovšem pozor na životnost baterií či akumulátoru. Přečtěte si zajímavý článek - Nabíječky baterií - je libo dobít energii?

Vypadá skvěle

Pokud mluvíme o sadách založených na technologii Bluetooth, tak ty vypadají opravdu velmi dobře a stylově. Některé se dokonce dělají s diamantovou úpravou, takže nádherně ošperkují i dámské ouško.

Oplatí se koupit?

** Teď se na chvíli odprostěte od peněz a zamyslete se nad něčím jiným. Stojí vám těch ušetřených maximálně několik tisíc korun za to, aby vás váš manžel či manželka, přítel či přítelkyně tlačili před sebou na invalidním vozíku? I tak může totiž dopadnou chvilka nepozornosti, která vznikla kvůli tomu, že vám kamarád či kamarádka volali, jestli půjdete večer na pivo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19774 (internetovy-magazin.cz#8411)


Přidat komentář