Frýdecko-Místecký zámek

Původně však stál na kopci gotický hrad, který se během staletí postupně proměnil na zámek, kde převažuje renesance, ale lze zde najít i nějaké barokní úpravy. K frýdeckému zámku neodmyslitelně patří i zámecky park.

Přeměna z hradu na zámek

Jestliže se chcete dostat k tomuto zámku, musíte nejdříve najít frýdecké náměstí, což zase není až taková dřina.

Původně však stál na kopci gotický hrad, který se během staletí postupně proměnil na zámek, kde převažuje renesance, ale lze zde najít i nějaké barokní úpravy. K frýdeckému zámku neodmyslitelně patří i zámecky park.

 • Frýdek-Místek - snem je frýdecký centrální park

  Existují plány, ve kterých je počítáno s jakýmsi centrálním parkem, který by v sobě zahrnoval zámecký park, poté oblast, kde sídlila před ještě před třiceti lety ZOO a volně by navazoval na stávající parky v Místku.

  Tomuto plánu však brání kromě jiného i železniční trať, která vede přímo po kopcem, kde zámek stojí a rovněž i řeka Ostravice, jejíž překlenutí by však nebylo zase tak obtížné.

Frýdecký zámek

Ve frýdeckém zámku však nenajdete jako ve většině podobných historických stavbách není pouze historická zámecká expozice, ale pořádají se zde i kratší výstavy, konají se zde koncerty (malou ochutnávku z oblasti hudby naleznete zde) a to uvnitř zámku, ale i na zámeckém nádvoří a k dispozici je i obřadní místnost pro svatby.

 • Frýdek-Místek - plánované podzimní akce frýdeckého zámku

  Ještě do poloviny září se můžete zajít podívat na výstavu Motocykly malé i velké, proběhne zde velká výstava obrazů a smaltovaných uměleckých děl, dojde i na přírodopisnou přehlídku Naší drobní savci a v prosinci a lednu příštího roku zde můžete obdivovat betlémy.

 • Frýdecký zámek - večerní prohlídka

  Specifickou akcí, která se koná vždy jen dvakrát ročně, je tzv. večerní prohlídka, kdy si můžete zámek projít nejen s průvodkyní, ale i za účastí rozmanitých postav, které ten den bloumají nebo se jinak pohybují a děsí návštěvníky v útrobách zámku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19775 (internetovy-magazin.cz#8412)


Přidat komentář