Cestování - Thajské království

Pokud do země cestujete jako poznání chtivý turista, naleznete v Thajsku dokonalý ráj. Oficiální název je Thajské království (Kingdom of Thailand) a hlavní městem je Bangkok (Krung Thep - Město andělů).

Thajsko

Pokud do země cestujete jako poznání chtivý turista, naleznete v Thajsku dokonalý ráj. Oficiální název je Thajské království (Kingdom of Thailand) a hlavní městem je Bangkok (Krung Thep - Město andělů).

Thajsko nabízí vše na co si vzpomente a nemůže vás zklamat. Thajsko je zemí exotickou, a to v plném slova smyslu. Příroda, památky, thajská kuchyně, lidé, způsob života a přemýšlení, ale také náboženství.

Thajsko se pro vás stane koktejlem exotických zážitků a i když do Thajska pocestujete po několikáté, vždy budete mít co objevovat a vždy vás něco překvapí. Téměř vše, co je zde odlišné od typicky našeho způsobu života, je spojeno s náboženstvím. V tom je totiž prazáklad thajců.

Rady před odjezdem

Před cestou do Thajska je proto dobré poučit se o zdejších zvycích, abyste, i když neúmyslně, nebyli nezdvořilí, nebo se dokonce neprovinili proti zákonu - thajské zákony jsou velmi přísné, pozor dejte hlavně na drogy, tresty jsou opravdu vysoké. Zapamatujte si především tyto tři pravidla: v Thajsku je nedotknutelný král a jeho rodina a Buddha.

Nejnavštěvovanější letoviska

Během jedné cesty není v lidských silách projet celé Thajsko. Většina turistů na své první cestě do země navštíví Bangkok, Chiang Mai a Chiang Rai, Sukhothai, Ayutthayu, plovoucí trh Damnoen Saduak nebo oblast Zlatého trojúhelníku. A bylo by opravdu hříchem nezalenošit si pár dní na některé z krásných thajských pláží - snad nejznámější pláž Pattaya.

Ve svém živlu zde budou milovníci rušného nočního života, barů, klubů a také nákupů.

Ti, kteří si však chtějí od lidí odpočinout, by měli zvolit některý z mnoha ostrůvků. V tomto směru je na prvním místě asi ostrov Koh Samui, Phi Phi nebo Samet. Výběr je však mnohem širší.

O jedinečnosti thajské přírody vypovídá i více než 80 národních parků a rezervací.

Změna životního stylu

Mnoho lidí se po návštěvě Thajska rozhodlo změnit, a to radikálně - pravidla buddhismu a tím spojená změna životního stylu se u turistů objevuje čím dál častěji. Jedním z pravidel, kterému se lidé snaží naučit, je odprostit se od veškerých chtíčů. Ty způsobují bolesti a utrpení.

Klima Thajského království

Thajské počasí je velmi bouřlivé, s celoroční vlhkostí, s rychle stoupajícími teplotami a dešti, které se dají přirovnat k dešťům biblickým. Obecně je nejlepší doba pro návštěvu v chladnějším, suchém období, tzn. od listopadu do března. Není proto žádný div, že památky v těchto měsících praskají ve švech. Každoročně navštíví Thajsko kolem 6 milionů turistů. Horko, které zde nastává v období od března do července, může být opravdu nesnesitelné, ačkoliv období dešťů, které trvá většinou od června do října, je nejméně předvídatelné, co se týče počasí. Pokud cestujete na sever, jsou nejlepší měsíce pro návštěvu od poloviny listopadu do prosince, a pokud se chystáte na jih, je nejlépe jet od března do května. Co se týče kulturních akcí, které jsou většinou spjaty s budhistickými a brahmanskými rituály, těch se v Thajsku pořádá nespočet každý měsíc.

Na každý region jiný měsíc

  • Bangkok a okolí: listopad – březen: příjemné teploty okolo 25 stupňů Celsia
  • Siamský záliv (Pattaya, ostrov Chang, Jomtien): listopad až březen jsou zde teploty odpovídající létu ve Středozemním moři
  • Jihovýchod: od října do dubna jsou ideální teploty, duben – květen je obdobím příliš velkého horka
  • Severní Thajsko: listopad – březen ideální teploty, prosinec – leden: chladné noci
  • Jižní Thajsko a jeho východní pobřeží: po celý rok ideální podmínky, v listopadu a prosinci jsou zde častější deště
  • Jižní Thajsko a jeho západní pobřeží: prosinec – březen jsou zde teploty okolo 30 stupňů Celsia
  • Západní Thajsko: v období listopad – březen jsou v v tomto okolí teploty okolo 25 – 30 stupňů Celsia

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19641 (internetovy-magazin.cz#7572)


Přidat komentář