Cestování - Srí Lanka

Většina turistů začíná putování po ostrově v Negombu blízko letiště Bandaranaike. K vidění jsou zde četné katolické chrámy či kanál kopírující pobřeží v délce 120 km. Příslibem ideální dovolené jsou i místní pláže.

Kam vyrazit

Většina turistů začíná putování po ostrově v Negombu blízko letiště Bandaranaike. K vidění jsou zde četné katolické chrámy či kanál kopírující pobřeží v délce 120 km. Příslibem ideální dovolené jsou i místní pláže.

Charakteristika západního pobřeží

Od západního pobřeží stoupá oblastí kokosových palem cesta k městu Kegale. Nedaleko něj je sloní "sirotčinec" Pinnewala. Severněji v oblasti tropických lesů a rýžových polí ční z planiny 200m vysoká skála, kde král Kasyapa vybudoval palác Sigiriya. Komplex obklopují nádherné vodní zahrady. Na boku skály se dodnes zachovalo několik barevných fresek ideálů ženské krásy.

Centrum ostrava

V samém centru ostrova se mezi kopci ukrývá Kandy, druhé největší město Srí Lanky. Nedaleko je Královská botanická zahrada Peradeniya z roku 1816 - pyšní se obřím fíkovníkem pokrývajícím 1600 m2. Mezi plantážemi stoupá cesta do horského koloniálního městečka Nuwara Eliya, leží na úpatí nejvyšší hory ostrova, Mt. Pidurtalagala.

  • Na ostrově panuje celoročně vlhké tropické počasí, na Srí Lanku se můžete vydat téměř kdykoli.
  • Jediné reálné spojení s ostrovem je letecky - mezipřistání často lákají k návštěvě Arabských emirátů nebo Malediv.
  • Ostrov Srí Lanka je od severu k jihu dlouhý 430 km, takže není problém jej celý projet autem. Pozor, jezdí se vlevo!

Co byste si neměli uniknout

Na přelomu července a srpna se právě na Srí Lance koná v den úplňku největší buddhistický svátek v JV Asii. Esala Pelahera, jak se svátek nazývá, korunuje fascinující noční průvod desítek slonů ve svítících hábitech. Navštívíte-li Srí Lanku v tomto období, nenechte si tuto podívanou ujít.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19617 (internetovy-magazin.cz#7259)


Přidat komentář