Cestování - Polsko

Polsko je zemí přírodních rozmanitostí. Najdete zde hory i nížiny, jezera i moře. Severní část je omývána Baltským mořem, na jeho pobřeží leží spousta lagunových jezer. Vnitrozemí je protkáno řekami a jižní část tvoří Karpatské pohoří.

Přírodní bohatství

Polsko je zemí přírodních rozmanitostí. Najdete zde hory i nížiny, jezera i moře. Severní část je omývána Baltským mořem, na jeho pobřeží leží spousta lagunových jezer. Vnitrozemí je protkáno řekami a jižní část tvoří Karpatské pohoří.

Klima

Počasí v Polsku je těžko předvídatelné. Zemi totiž ovlivňuje oceánské a kontinentální klima současně. Průměrná roční teplota činí 7°C, v létě okolo 23°C.

Ubytování

Polsko nabízí široké možnosti ubytování. Hotely, hostely, motely, penziony, ubytování v historických objektech, v bungalovech nedaleko některých z jezer, v kempech nebo v soukromí, stačí si jen vybrat.

Doprava

V Polsku funguje automobilová, železniční, letecká i lodní doprava. Pokud bydlíte v 15 km příhraničním pásmu, můžete cestovat jen na občanský průkaz. V ostatních případech se do Polska cestuje na platný cestovní pas. Víte však, že od 1. 9. 2006 se cestovní pasy změnily?

Sportovní možnosti

V polských Tatrách, Beskydech či Pieninách můžete lyžovat nebo vyzkoušet horolezectví (i jako extrémní sport), jezera lákají k vodním sportům, nížiny k jízdě na kole, pěší turistice či jízdě na koních. V Polsku je oblíbený také kriket a golf.

Turistické cíle

 • Varšava

  je hlavním a největším městem Polska. Nejvýznamnějšími pamětihodnostmi je Královský zámek a památky tzv. Starého města. Impozantní je také budova Velkého divadla, palác Rzeczypospolitej, kostel Sv. Anny, zámek Wilanów a zámecké parky. Mimochodem, navštívili jste frýdecký zámek? Pořádá spoustu akcí, výstav a strávíte zde opravdu hezké kulturní odpoledne.

   

 • Gdaňsk

  je významný a pohádkově kouzelný námořní přístav. Většina památek se nachází podél tzv. Královské cesty. Nejkrásnější stavbou města je tzv. Zlatý dům a největší sakrální stavbou zdejší Mariánský kostel.

 • Krakov

  je bývalé královské město nacházející se na jihu země. V roce 2000 bylo zvoleno Evropským městem kultury. Každý rok se zde totiž koná řada festivalů, koncertů a jiných kulturních akcí. Dominantní stavbou je na pahorku stojící hrad Wavel.

 • Poznaň

  Toto historické město vás uchvátí svými měšťanskými domy, kostely, muzeem, radnicí i ostatními stavbami. V Poznani se nachází park s několika ledovcovými jezery.

 • Štětín

  Štětín je největší přístav Polska. Dominantou je opět zámek, ze kterého je překrásný výhled na město. Historické centrum je pastvou pro oči.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19563 (internetovy-magazin.cz#5971)


Přidat komentář