Cestování - Město Třeboň

Město Třeboň se nachází uprostřed třeboňské kotliny, která v Jižních Čechách zaujímá zvláštní místo. Krajina je mírně zvlněná s hustými lesy a proložena mnoha velkými i malými rybníky.

Jižní Čechy

Město Třeboň se nachází uprostřed třeboňské kotliny, která v Jižních Čechách zaujímá zvláštní místo. Krajina je mírně zvlněná s hustými lesy a proložena mnoha velkými i malými rybníky.

Třeboň patří mezi jedny z nejkrásnějších jihočeských měst. Léčebných vlastností rašeliny využívali místní obyvatelé po celá staletí. Počátek lázeňství se však datuje až k roku 1883, kdy v Třeboni vznikl první lázeňský dům Bertiny lázně. V roce 1975 byl na břehu rybníka Svět dobudován lázeňský komplex s názvem Lázně Aurora.

V Třeboni na vás čekají slatinné koupele a zábaly, vodoléčebné procedury a masáže. O nádherné renesanční architektuře, krásné okolní přírodě a pohodových lidech snad není třeba mluvit.

Jižní Čechy - Lázeňské domy v Třeboni

Lázně v Třeboni nabízí pobyt i léčbu ve dvou lázeňských domech, jimiž jsou Bertiny lázně a Lázně Aurora. V obou domech se využívají slatinné koupele a zábaly, vodoléčebné procedury, masáže, fyzioterapie, parafínové zábaly, elektroterapie, akupunktury, plynové injekce a jiné.

Jižní Čechy - Co se v Bertiných lázní léčí

  • bolestivé stavy páteře a kloubů
  • stavy po kloubních náhradách
  • artrózy
  • poúrazové a pooperační stavy
  • revmatická onemocnění
  • dna a hyperurikemický syndrom
  • Bechtěrevova nemoc
  • bolestivé stavy měkkých tkání

Léčebné metody

Mimo základních léčebných procedur, které jsou založeny na bázi kombinování slatinných koupelí a zábalů s ručními masážemi, využívají Bertiny lázně široký okruh vodoléčebných procedur - podvodní vířivé a perličkové koupele, masáže, vířivky horních a dolních končetin, přísadové koupele.

K moderním léčebným postupům také patří využití laserové techniky, parafinových zábalů, elektroléčby a plynových injekcí.

Součástí Bertiných lázní je víceúčelový rehabilitační bazén s mnoha masážními efekty, klasická sauna a parní lázeň, ochlazovací bazén a mnoho dalších procedur.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19547 (internetovy-magazin.cz#5518)


Přidat komentář