Cestování - Malta

Určitě si rezervujte návštěvu podzemního megalitického chrámu Salfliem Hypogeum. Vstup je pouze pro pro 10 osob za hodinu a pro velký zájem se tam bez objednání nedostanete.

Malta

Pokud patříte mezi historické nadšence, milujete pozorování opravdového života mimo hotelové komplexy, zkuste Maltu procestovat křížem krážem.

Zajímavé památky pro navštěvu

Určitě si rezervujte návštěvu podzemního megalitického chrámu Salfliem Hypogeum. Vstup je pouze pro pro 10 osob za hodinu a pro velký zájem se tam bez objednání nedostanete.

Ve Valettě (hlavní město Malty) zaběhněte do Národního muzea, kde jsou vystaveny sošky z těchto chrámů. Mnohé ženy potěší jejich spanilé kypré tvary. Valetta je město plné romantických balkonů, které chrání jeho obyvatele před horkem a prachem. Ko - katedrálu Sv. Jana ve Valletě také nesmíte vynechat, její podlahu tvoří hrobky rytířů.

Popeye Village doporučuji všem, kdo mají děti nebo dětskou duši - výlet na celý den.

Staré mlýny jsou na ostrově Gozo. Ta´Kola najdete na okraji městečka Xaghra.

Co vyzkoušet z místní kultury

Domů si z Malty odvezte sušený ovčí sýr naložený v olivovém oleji nebo tradiční maltský nugát - vypadá trochu jako turecký med, ale je méně sladký. Alespoň jednou si dopřejte oběd v malé maltské taverně. Překvapí vás bohaté a zajímavé předkrmy a netradiční atmosféra.

Potřebné informace

Na Maltě je měnou maltská lira a české bankovky vám vymění jen v jediné bance v hlavním městě.
Úřední řečí je maltština a angličtina.
Na cestách se jezdí vlevo a minimální věk pro zapůjčení vozidla je 25 let.
Všechna města jsou spojena s Valettou intenzivní autobusovou dopravou - tu zajišťují historické, přesto velmi přesné autobusy.
Na Maltě neexistují žádné oficiální kempy ani nudistické pláže. Na veřejných plážích je zakázán pobyt nahoře bez.
Voda z kohoutku je slaná, ale pitná.
Na ostrov Malta se dostanete letecky nebo trajektem ze Sicílie a jednou týdně také z Neapole.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19637 (internetovy-magazin.cz#7557)


Přidat komentář