Cestování - Kuba

Kuba je ostrovní stát Severní Ameriky a největší ostrov souostroví Velké Antily. Od Floridy jej odděluje necelých 200 km. Je převážně nížinatá, hornatější je její západní a středozemní část. Nejvyšší horou je Pico Turquino v pohoří Sierra Maestra.

Geografie

Kuba je ostrovní stát Severní Ameriky a největší ostrov souostroví Velké Antily. Od Floridy jej odděluje necelých 200 km. Je převážně nížinatá, hornatější je její západní a středozemní část. Nejvyšší horou je Pico Turquino (1974 m. n. m.) v pohoří Sierra Maestra. Nachází se zde také bažiny, krasové útvary, korálové útesy a atoly. Součástí Kuby je více než 4 tisíce malých ostrůvků. Zajímá-li vás biografie Fidela Castra, přečtěte si zajímavý článek.

Klimatické podmínky

Kuba je tropickou oblastí a teploty v létě zde běžně dosahují 30°C. Květen, říjen a listopad jsou měsíce vydatných dešťů. Časté jsou zde také větry zvané pasáty a tzv. cyklóny.

Turistické cíle

Kuba je proslulá svým nočním životem, vynikajícími doutníky, karibskými koktejly (víte jak se dělá např. Mojito?) a přírodními i historickými skvosty.

 • Havana

  Havana je hlavní a největší město Kuby zapsané díky svému historickému centru do seznamu památek UNESCO.

 • Santiago de Cuba

  Původní hlavní město Kuby.

 • Camaguei

  Malé historické městečko.

 • Guantanamo

  Město známé především díky zdejší americké vojenské základně.

 • Varadero

  Je nejdelší a nejznámější kubánské letovisko. Tvoří jej dvacetikilometrová pláž lemovaná ostrůvky, horami, jeskyněmi, zálivy i divokými řekami.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19562 (internetovy-magazin.cz#5964)


Přidat komentář