Cestování - Dubai

Dubai je město ve Spojených arabských emirátech na Arabském poloostrově. Lidé sem jezdí za obchodem, zábavou i odpočinkem. Přítomnost moře, pouště i rušného velkoměsta zajišťuje Dubai vysokou návštěvnost i oblíbenost.

Město ve Spojených arabských emirátech - Dubai

Dubai je město ve Spojených arabských emirátech na Arabském poloostrově. Lidé sem jezdí za obchodem, zábavou i odpočinkem. Přítomnost moře, pouště i rušného velkoměsta zajišťuje Dubai vysokou návštěvnost i oblíbenost. Můžete relaxovat na plážích, svést se na velbloudech nebo se nechat překvapit arabskou pohostinností.

Rozdělení města

Dubai je přírodní lagunou rozdělena na dvě části: Deiru na pravém břehu a Bur Dubai na levém břehu. Bur Dubai je oblastí starobylých staveb a tržišť, Deira je moderní část připomínající Honk Kong. Dopravu mezi oběmi částmi zajišťují motorové loďky, něco jako vodní taxi.

Historie a vznik

Dubai se proměnila z nenápadného města v moderní metropoli během posledních padesáti let. Předtím se zde lidé živili rybolovem, lovem perel a drobným zemědělstvím. Teprve po zásadních politických změnách se Dubai stala obchodním centrem středního východu. Základním zdrojem bohatství je zejména obchod s ropou.

Počasí

V letní sezóně (květen – září) teploty dosahují až 50 °C. Ideální pro návštěvu Dubaie je proto doba mimo letní sezónu, kdy je průměrná teplota vzduchu 30°C.

Jazyk

Úředním jazykem je arabština, ale běžně se zde dorozumívá anglicky, hlavně v obchodním styku.

Náboženství

V Dubai, stejně jako s celých Spojených arabských emirátech, je hlavním náboženstvím Islám. Na rozdíl od okolních zemí jsou však zdejší obyvatelé k ostatním náboženství mnohem tolerantnější a vstřícnější. Nenutí turistky, aby si zahalovaly tvář a mnoho místních žen chodí oblečeny v moderních šatech.

Ramadán

Ramadán je muslimský postní měsíc (letos připadá na měsíc říjen), kterým si muslimové připomínají zjevení Svatého Koránu. Během jeho trvání nesmí pravověrní muslimové od jíst, pít a pracovat. Omezení se netýkají turistů a navštěvníků. Doporučeno je jen nejíst v době Ramadánu na veřejnosti. Během tohoto svátku jsou ceny turistických služeb výhodnější.

Turisti

  • konzumovat alkohol na veřejnosti
  • fotografovat vládní nebo vojenské budovy a arabské ženy (pokud chcete fotit arabské muže, požádejte je raději o svolení)
  • během Ramadánu jíst, pít a kouřit na veřejnosti
  • vstupovat do mešit (je povoleno pouze muslimům)
  • doporučuje se nesedat si tak, aby byly vidět vaše chodidla

Oblékání

Přitahovat na sebe pozornost minisukní a výstřihem do pasu je zde velmi nežádoucí. Nemusíte být zahaleni od hlavy až k patě, ale měli by jste respektovat místní zvyklosti. Tradiční arabský oděv si můžete koupit jako suvenýr, ale nosit jej na veřejnosti se nedoporučuje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19584 (internetovy-magazin.cz#6515)


Přidat komentář