Cestování - Dovolená na Kypru

Deštivých dnů je na Kypru opravdu málo. Kypr je ideálním cílovým místem jak pro nezávislé cestovatele i pro turisty, kteří mají rádi své pohodlí a raději se podřídí organizovaným výletům cestovních agentur.

Kypr

Deštivých dnů je na Kypru opravdu málo. Kypr je ideálním cílovým místem jak pro nezávislé cestovatele i pro turisty, kteří mají rádi své pohodlí a raději se podřídí organizovaným výletům cestovních agentur.

Veškeré služby jsou na Kypru na dobré úrovni, téměř kdekoli se domluvíte anglicky nebo německy. Jídlo je na Kypru opravdu vynikající a tradiční kyperské víno má tisíciletou tradici. K těmto všem požitkům ještě přidejte příjemné teplé klima a nemusíte se pro jiné, lepší místo vaší dovolené rozhodovat.

Ostrov Kypr nabízí nepřeberné množství aktivit, při kterých si odpočinete i zasportujete, poznáte spoustu nového a vzrušujícího a mnohé z aktivit zaujmou i děti. A víte, že Kypru se říká "ostrov zamilovaných" a velmi mnoho novomanželů z celého světa právě sem přijíždí strávit svoje líbánky? Není se čemu divit - je to díky překrásnému prostředí, které tu na zamilované páry čeká.

Počasí - Letní dovolená na Kypru

Pro letní dovolenou plnou slunce, koupání a horkého počasí volte období od půlky května do půlky října - teploty na Kypru dosahují 32 °C. Léto je ideální pro koupání v moři, opalování, provozování vodních sportů, potápění (existují přímo specializované zájezdy) a okružní plavby lodí. V letních měsících je doporučováno navštěvovat archeologická místa časně ráno nebo až ve večerních hodinách. Pro turistiku v letních měsících je vhodné pohoří Troodos, kde je o poznání chladněji.

Počasí - Podzimní Kypr

Na podzim v měsících od října do listopadu začíná být na Kypru chladněji. Příroda však na podzim okouzluje svojí barevností a pestrostí. V pohoří Troodos probíhá sklizeň vinné révy. Stále ještě je toto období vhodné ke koupání v moři při cestách za poznáváním vinohradů a vinných sklípků.

Počasí - Dovolená na Kypru v zimě

V zimě vám Kypr přinese nadílku sněhu v pohoří Troodos, takže si milovníci lyžování mohou vychutnat jak tento sport, tak i krásnou přírodu. Zima je obdobím deštů, ale i tak je většina dnů slunečných. Zima je na Kypru obdobím, kdy můžete navštívit muzea, kulturní akce apod.

Počasí - Jaro na Kypru

Kouzelné nádherné jaro s rozkvetlými vonícími loukami a čerstvě zelenými lesy je ideální dobou k pobytu pro ty, jež nemají rádi horké letní počasí. Jarní Kypr není přímo na koupání, ale o to víc načerpáte kyperské tradice a historii. Teploty se pohybují okolo 19 °C.

Určitě nebudete litovat, pokud se rozhodnete pro dovolenou na Kypru. Je plný kulturních tradic a historických památek. Zážitky ze setkání s kyperskými obyvateli a vůbec z návštěvy ostrova Kypr vám zůstanou navždy v paměti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19631 (internetovy-magazin.cz#7505)


Přidat komentář