Cestování - Chorvatsko

Chorvati milují nejrůznější svátky a festivaly! Splitské léto, festival divadla, opery a koncertních představení se koná od poloviny července do poloviny srpna. Dalším je Melodie Jadranu ve Splitu, což je festival chorvatské populární písně a hudby.

Co opravdu navštívit

Chorvati milují nejrůznější svátky a festivaly! Splitské léto, festival divadla, opery a koncertních představení se koná od poloviny července do poloviny srpna. Dalším je Melodie Jadranu ve Splitu, což je festival chorvatské populární písně a hudby. Zajímat by vás mohla i Sinjska alka v městečku Sinj, historická soutěž na koních a jedna z nejpopulárnějších akcí v přímoří. Turisty vyhledávaný festival divadla, tance a hudby - Hvarské léto (jak již z názvu vyplývá, koná se na ostrově Hvar) si nenechte ujít.

Co si koupit či ochutnat

Určitě nezapomeňte ochutnat dalmatské víno, kupte si i dvě tři láhve domů. Připomenou vám dovolenou. V Dalmácii se pěstuje spousta oliv a rajčat, mají vyjímečnou chuť , okuste je alespoň jako předkrm. V restauraci si dopřejte pašticadu (dalmatskou specialitu), tzv. smažené olihně a rožatu - dalmatský pudink.

Několik rad na závěr

Všichni kdo do Chorvatska cestují autem určitě již ví, že cesta je oproti jiným létům pohodlnější. Díky dálnici (dlouhé 380 km) ze Zábřehu do Splitu.
Do / z Chorvatska je povolen bezcelní dovoz / vývoz předmětů osobní potřeby a spotřeby, odpovídající délce pobytu a ročnímu období. Dále platí následující limity: 200 ks cigaret nebo 250 g tabáku, 3 l piva a 1 l vína, 1 l destilátu, 3 kg kávy, dále 0,25 l toaletní vody nebo 50 ml parfému.
Pokud cestujete do Chorvatska vlastním nebo půjčeným vozem, nezapomeňte si vzít řidičský průkaz, osvědčení o technickém stavu vozidla a zelenou pojišťovací kartu. Vozidlo musí být viditelně označeno mezinárodní poznávací značkou CZ. V případě zapůjčeného vozidla je dále nutné mít s sebou smlouvu o jeho pronájmu nebo notářsky ověřený souhlas majitele vozidla. Trasa vede přes Rakousko, Slovinsko až do Chorvatska, a proto je nutné počítat s poplatky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19634 (internetovy-magazin.cz#7547)


Přidat komentář