Cestování - Britské panenské ostrovy

Britské Panenské ostrovy mají stálé počasí s průměrnou teplotou 25 °C. V období mezi zářím a listopadem nastává takzvané období dešťů, kdy může pršet šest dní v měsíci...

Britské Panenské ostrovy

 • Rozloha

  153 km2

 • Počet obyvatel

  21 000

 • Hlavní město

  Road Town

 • Národnosti

  Černoši (83%), běloši, míšenci

 • Měna

  1 USD (americký dolar)

Klima

Britské Panenské ostrovy mají stálé počasí s průměrnou teplotou 25 °C. V období mezi zářím a listopadem nastává takzvané období dešťů, kdy může pršet šest dní v měsíci.

Krajina ostrovů

Krajina na Panenských ostrovech má velmi zvláštní charakter. Kopce zahalují tropické pralesy, místy zase narazíte na suché pásy, ve kterých převládají sukulenty a pobřežní močály. Mezi hojně se vyskytující rostliny patří ibišky a kaktusy. Pobřeží obklopuje velké množství kokosových a královských palem nebo mořských hroznů. Typickými zvířaty Panenských ostrovů jsou gekoni a vzácný druh noční žáby.

Popis obyvatelstva

Jak rysy, tak i barva pleti a temperament místních obyvatel vypovídá o tom, že v minulosti byli potomky Afriky. Jsou tmaví, vysocí a mohutní.

Britské Panenské ostrovy

Britské Panenské ostrovy bývají někdy nazývány jako „Ostrovy americké elity“. Jejich návštěvníci kouří ty nejdražší doutníky, vlastní nejrychlejší sportovní vozy, letadla, jachty nebo vily s bazénem. Není se také čemu divit, jen 8% návštěvníků Panenských ostrovů je odjinud než z Ameriky.

Zajímavosti

Pokud si na Britských Panenských ostrovech půjčíte auto, tak pamatujte na to, že na všech ostrovech se jezdí vlevo. A co víc, skoro všechny automobily mají volant na levé straně, což vyžaduje zdatné řidiče.

Po celých ostrovech jsou zásuvky amerického typu, pro které musíte mít adaptér.

Pro pobyt na Britských Panenských ostrovech je potřeba jen platný cestovní pas a při odletu zaplatit odletový poplatek 20 USD.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19614 (internetovy-magazin.cz#7212)


Přidat komentář