Cestování - Benátky

Podle legendy byly Benátky založeny v roce 421 našeho letopočtu a je spojeno s nájezdy Gótů. Ti po cestě do Říma pálili vše, co jim stálo v cestě. Místní obyvatelé se proto ukryly na ostrovy do laguny, kde se před těmito nájezdy mohli lépe ubránit.

Historie a legenda

Podle legendy byly Benátky založeny v roce 421 našeho letopočtu a je spojeno s nájezdy Gótů. Ti po cestě do Říma pálili vše, co jim stálo v cestě. Místní obyvatelé se proto ukryly na ostrovy do laguny, kde se před těmito nájezdy mohli lépe ubránit.

Na počátku 9. století, zapustili obyvatelé pevniny do Benátské laguny tisíce dřevěných kůlů a na nich začali stavět město, které spojuje několik desítek zdejších ostrůvků. Dodnes se neví, co je k tomu přimělo.

 

Benátky jsou rozloženy na 118 ostrůvcích, při 160 kanálech, přes které se táhne asi 400 mostů. Jsou unikátním místem pro svou fantastičnost polohy a bohatstvím historických památek. Najdete zde bezpočet muzeí a galerií, pořádají se tu velkolepé slavnosti, festivaly a výstavy.

Benátky - Náměstí Svatého Marka

Srdcem Benátek je náměstí Svatého Marka s nádherným chrámem, který zabírá celou jednu stranu náměstí a ohromující palácem v byzantském stylu. Vévodí mu však 100 metrů vysoká kampanila, která nabízí výhled na celé město. Náměstí Svatého Marka je proslulé tím, že několikrát ročně bývá zaplaveno velkou vodou.

Benátky - Canal Grande

Hlavní třídou Benátek je 3 800 metrů dlouhý Canal Grande (Velký kanál), který představuje jakousi živou dálnici. Plavba po tomto kanále nabízí malé představení benátských dějin. Je také hlavním dějištěm oslav, které se v Benátkách každoročně konají (např. Benátský karneval).

Benátky - Ponte di Rialto

Ponte di Rialto je nejznámější a nejnavštěvovanější most Benátek. V minulosti býval střediskem obchodníků, dnes se však na něm soustředí hlavně turisté.

Benátky - Casanova

V Benátkách žil jeden z nejslavnějších svůdníků všech dob - Casanova. Podle něj byla také natočena romantická milostná komedie se stejnojmenným názvem o tom, jak to s Casanovou bylo doopravdy. Ta se samozřejmě nenatáčela nikde jinde, než v Benátkách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19621 (internetovy-magazin.cz#7299)


Přidat komentář