Brazílie - pláže, moře, cestování

Brazílie a základní údaje. Brazílie a průměrné teploty - počasí v Brazílii. Brazílie a nekonečné pláže. Brazílie - zeměpisný popis. Brazílie a podnebí. Nejkrásnější pláž Brazílie - Jericoacoara. Fortaleza, pláž Praia Do Futuro.

Brazílie a základní údaje

Měna v Brazílii

  • Brazilský Real (BRL)

Časový posun - Brazílie

    • 4 hodiny

Doba letu do Brazílie

  • 13 hodin

Hlavní město Brazílie

  • Brasília

Státní zřízení Brazílie

  • Republika

Rozloha Brazílie

  • 8 511 970 km2

Počet obyvatel Brazílie

  • 165 000 000 obyvatel

Brazílie a průměrné teploty - počasí v Brazílii

Teplota vzduchu a teplota vody v Brazílii 

** listopad3127
prosinec3127
leden3027
únor3027
březen2926
duben2927
květen2926**
## Brazílie a nekonečné pláže

Brazílie je známá díky nekonečným plážím. Je zde stálé příjemné podnebí, přívětivé teplé moře a večery v rytmu samby. Je asi jen málokdo, koho nedokáže uchvátit divokost pralesů v AmazoniiOddejte se zdejšímu neopakovatelnému uvolněnému životnímu stylu s chutí caipirinhy v rytmu exotické hudby, ztepilých mužů a přitažlivých žen! stejně jako vrcholky And, ruchem velkoměst i kombinací různorodých kultur. Kouzelné pláže s jemným pískem se právem řadí k nejkrásnějším na světě. Brazílie doslova vybízí k seznámení s životním stylem a rytmem Latinské Ameriky. V dnešní uspěchané době je nejvyhledávanějším cílem cest na jižní polokouli.

Brazílie - zeměpisný popis

Brazílie je nejlidnatějším a nejrozlehlejším státem celé Latinské Ameriky. Rozlohou 8,5 miliónu km2 je největším státem Latinské Ameriky a dokonce 5. největším státem světa. Její území sahá od řeky Paraná s úžasnými vodopády Iguazú na jihozápadě a nedostupných vrcholků And na západě. Rozsáhlá nížina povodí veletoku Amazonky je pokryta největším deštným pralesem na světě. Pobřeží je pokryto stovky kilometrů dlouhých romantických pláží na východě i severovýchodě země. Brazílie je jedinečnou kombinací spojující různorodá prostředí v hranicích jednoho státu.

Brazílie a historie

Historie Brazílie se z hlediska evropského vlivu začala vytvářet po španělsko-portugalské tordesillaské „smlouvě o rozdělení světa” v roce 1494, kterou tato část Latinské Ameriky připadla do sféry vlivu Portugalců. V roce 1500 u brazilských břehů zakotvil portugalský mořeplavec Pedro Cabral. Vztahy mezi původním obyvatelstvem a kolonizátory v pozdější době komplikují hromadné zábory půdy pro pěstování cukrové třtiny a obrácení na katolickou víru. Počátkem 19. století je Brazílie prohlášena monarchií. V roce 1822 prohlásil císař Dom Pedro nezávislost země. Monarchie byla v roce 1889 nahrazena republikánským zřízením se širokými autonomními právy svazových států, které prošlo řadou změn od fašistických tendencí v třicátých letech, až po současné sociální představy nového prezidenta a bývalého odborářského šéfa Luize Inácia Lula da Silvy. Historickou zajímavostí je, že jeden z prezidentů brazilské historie byl Juscelino Kubitschek (u moci 1956–1961) byl českého původu.

Brazílie a podnebí

Podnebí je v Brazílii různorodé, ale vzhledem k poloze země mezi rovníkem a obratníkem Kozoroha je lze na převážné většině země nazvat jako vlhké tropické. Na pobřeží státu Ceará je klima velmi stálé s celoroční teplotou okolo 30°C.

Brazílie a obyvatelstvo

V Brazílii žije přes 165 miliónů obyvatel. Jelikož jde zemí s jednou z největší porodností na světě, přibývá zde ročně okolo 3 miliónů osob.

Největší města Brazílie

  • Sao Paulo - 16 miliónů obyvatel
  • Rio de Janeiro - 9 miliónů obyvatel

Etnické složení Brazílie

Brazílie Většina obyvatel se hlásí k evropskému původu. Početné jsou různé skupiny mulatů, mesticů a černochů. K indiánskému původu se hlásí pouze asi 0,5% obyvatel.

Brazílii - jazyk

Místní obyvatelé mluví hlavně brazilskou portugalštinou. V rekreačních zařízeních, hotelech a restauracích se, ale domluvíte bez problému i španělsky a anglicky. Pro ekonomiku Brazílie nehraje turistika výraznou roli. Nejnavštěvovanějšími turistickým místem je Rio de Janeiro v období únorového karnevalu, vodopády Iguazú a Amazonie jako neopakovatelný přírodní ráj. Pro milovníky historických památek je důležité nezapomenout zejména na Salvador da Bahía, jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. V posledním desetiletí se začala mohutně rozvíjet domácí turistika, kdy zejména bohatí obyvatelé z městských aglomerací na jihu země začali budovat svá víkendová sídla na plážích státu Ceará. Ceará má skvělou polohu s téměř nedotčenou přírodou.

Nejkrásnější pláž Brazílie - Jericoacoara

V mezinárodních anketách je opakovaně vyhlášena za nejkrásnější pláž světa Jericoacoara. Je zde stálé podnebí a vyšší míra bezpečnosti ve srovnání s mimořádně vysokou úrovní kriminality v městech jako je Sao Paulo nebo Rio de Janeiro. Oblast Ceará začali objevovat zahraniční turisté, kteří sem přijíždějí ve stále větším počtu především ze západní Evropy. Ceará se pečlivě věnuje rozvoji turistické infrastruktury, která je nyní srovnatelná s nejvyhlášenějšími světovými letovisky.

Brazílie - Fortaleza

Metropole brazilského spolkového státu Ceará je opravdovým centrem severo-východní části Brazílie. Žije zde přibližně 2 milióny obyvatel a je pátým největším brazilským městem. Leží podél 12 kilometrů pobřeží, tvořeného převážně pláží. Historické centrum města s pevností „Fortaleza” leží na severozápadním konci pláže Iracema. Uličky jsou lemované nízkými domky v typickém koloniálním stylu. Je zde centrem skutečného nočního života včetně vyhlášených podniků jako La Pirata, Aló Aló Brasil, Lupus apod. Cestou do vnitrozemí nalezneme administrativní centrum města s budovou místního parlamentu, katedrálou, moderním kulturním centrem Dragao de Mar, divadlem José Alencara a velkým centrálním tržištěm. Řada současných reprezentativních staveb jsou originálními architektonickými díly. Podél více pláží Iracema a Mucuripe s jemným pískem se rozprostírá obchodní a turistické centrum města s většinou hotelů na plážové promenádě Beira Mar. Výška staveb zde většinou přesahuje 20 pater. Tyto impozantní budovy tvoří pozadí při pohledu na město od moře. Pláž je lemována mnoha bary, kavárnami a restauracemi. Z letiště se zde dostaneme za přibližně 20 minut.

Brazílie a pláž Praia Do Futuro

Krásná pláž Futuro je relaxační zónou Fortalezy a navazuje na městskou zástavbu z jihovýchodu. Více než šestnáctikilometrová pláž z jemného písku na pobřeží modrého oceánu dává návštěvníkům pocit svobody, volnosti a prostoru. Kolem pláže jsou v určitých odstupech budovy několika hotelů a restaurací, které víkendových dnech doslova ožijí ruchem obyvatel města. Ve zdejším prostředí si můžete vychutnat více klidu než ve městě a současně zůstat v blízkosti centra.

Brazílie - Praia Das Fontes – Morro Branco

Krásný úsek pobřeží, kde vynikají bělostné pláže táhnoucí se kilometry daleko. Přímo na úpatí masivu leží rybářské městečko Morro Branco, kde na pláži můžete obdivovat i ochutnat úlovky zdejších rybářů. Severně odtud směrem k plážím Águas Belas a břehům řeky Mal Cozinhado, lemovaným desítky metrů vysokými písečnými dunami leží víkendová a prázdninová sídla hvězd latinskoamerických televizních seriálů a místního show-businessu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19635 (internetovy-magazin.cz#7550)


Přidat komentář