Boj proti trémě

Musíte především od základů změnit přemýšlení o tom, co vás čeká. Nesmíte se na veřejné vystoupení chystat jako na lynčování. Nikdo vás přece nechce zničit nebo očernit..

Boj proti trémě

Musíte především od základů změnit přemýšlení o tom, co vás čeká. Nesmíte se na veřejné vystoupení chystat jako na lynčování. Nikdo vás přece nechce zničit nebo očernit.

Všichni si vás chtějí poslechnout a ocenit vaši práci.

Především si nepředstavujte takové varianty, že zapomente podklady nebo že se vám při projevu třeba rozsypou. Nemyslete na to, že tváří v tvář publiku ztratíte hlas, či se stane jiný trapas či nedopatření.

Být dostatečně připraven

Vzpomeňte si při přípravách na svoje vystoupení na to, kolik jste danému problému věnovali času a jak pečlivá byla vaše příprava. Uvědomte si, že během studia materiálů jste obdrželi daleko více informací než vaši případní posluchači.

Myslet na něco pěkného

Pokud se vám opět nahromadí v hlavě pochybnosti o vašich schopnostech, zkuste se uvolnit a myslet na něco příjmného. Představte si místo, kde jste se cítili uvolněně a zkuste se tam v myšlenkách přesunout.

Před prezentací zkuste jít brzo spát. Nejlépe se spí po sexu, víte proč? Rozdodně večer nemyslete na to, že budete přednášet před velkým počtem lidí.

  • Naučte se úvod a závěr ...

    ... stanovíte si opěrné body. Informace o tom, jak jste nervózní, moc nerozšiřujte, čím více budete říkat, že máte trému, tím jednodušeji jí propadnete.

    Chovejte se seběvědomě a po předstoupení před posluchače se v klidu rozhlédněte, zhluboka se nadechněte a začněte mluvit rázně a hlasitě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19771 (internetovy-magazin.cz#8405)


Přidat komentář