Beskydy

Lyžařský areál se nachází na svazích kopce Zbojnická (776m. n. m.) asi 55 km od Ostravy směrem na hranici se Slovenskem na Bumbálce. Leží v malebném údolí říčky Bílá Ostravice. Patří k významným lyžařským střediskům v Beskydech.

Bílá v Beskydech

Počet vleků: 4
Počet sjezdovek: 4
Poloha: 776 m. n. m.
Večerní lyžování: ano
Obtížnost: modrá, červená, černá

 • Lyžování na Bílé

  Lyžařský areál se nachází na svazích kopce Zbojnická (776m. n. m.) asi 55 km od Ostravy směrem na hranici se Slovenskem na Bumbálce. Leží v malebném údolí říčky Bílá Ostravice. Patří k významným lyžařským střediskům v Beskydech. Kromě toho se zde také konají významné sportovní akce v republikovém i evropském měřítku. Areál tvoří sjezdové tratě vhodné pro začátečníky a děti, najdou se i vhodné terény pro pokročilé lyžaře. Zkrátka nepřijdou ani milovníci snowboardingu, pro které je připraven snowpark v jižní části areálu.

   

 • Doprava

  Parkoviště se nachází v těsné blízkosti vleku.

Běžecké trasy

Pro milovníky běžeckého lyžování jsou vhodné trasy vedoucí od horní stanice vleku na hřeben Moravsko-slovenského pomezí a upravovanou trasu od horní stanice vleku na jih směrem k Mezivodí.

Pustevny v Beskydech

Počet vleků: 9
Počet sjezdovek: 9
Poloha: 620 až 1098 m. n. m.
Obtížnost: modrá, červená, černá

 • Lyžování na Pustevnách

  Lyžařské středisko Pustevny se nachází 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm. Lyžařské terény jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zdatnější lyžaře. Dostatek prostoru mají i děti na cvičných loučkách. Středisko je vybaveno dvousedačkovou lanovou dráhou, vleky a systémem technického zasněžování.

  Rozhodně stojí za to sjet si na lyžích dvě dlouhé sjezdové tratě – a to 5 km dlouhou Knížecí cestu s převýšením 400 metrů, která spojuje Pustevny s Roztokou a tzv. Bratislavský okruh, který vede z Pusteven Knížecí cestou k chatě pod svahem Mladých, vyjede se vlekem nahoru a pokračuje po hřebeni okolo Cyrilky zpět na Pustevny ke Knížecí cestě.

   

 • Doprava

  Autobusem se dá jet z Frenštátu přes Trojanovice do zastávky Ráztoka, kde je záchytné parkoviště. Dále pak lanovkou na Pustevny. Z prostřední Bečvy se dá dojet autobusem, nebo autem až na Pustevny.

Běžecké trasy

K nejvyhledávanějším lyžařským běžeckým trasám patří nenáročná hřebenová trasa s výhledy do okolí, směrem na Radhošť (1129 m. n. m.) nebo na opačnou stranu směřující trasa na Martiňák. Další lyžařská běžecká trasa vede na chatu Mír. V okolí Pusteven bývají pravidelně upravovány i závodní okruhy standardních tratí střední obtížnosti a délek od jednoho do pěti kilometrů.

Soláň

Počet vleků: 8
Počet sjezdovek: 5
Poloha: 860 m. n. m.
Večerní lyžování: ano
Obtížnost: modrá, červená, černá

 • Lyžování na Soláni

  Na vrcholu Soláně v nadmořské výšce 860 m. n. m. leží areál TJ Rožnov pod Radhoštěm a areál Soláň - sedlo. Najdete zde sjezdovky všech stupňů obtížností, které jsou v případě nedostatku sněhu uměle zasněžovány. Sjezdovky jsou situovány na severních a východních svazích vrcholu Soláň a Gigula. Areál Soláň – sedlo disponuje třemi vleky. Na své si tu přijdou především rodiny s dětmi.

   

 • Doprava

  Do této oblasti se dá dostat po silnici z Rožnova pod Radhoštěm ve směru na Velké Karlovice.

Soláň

Vyzkoušejte běžeckou hřebenovou stopu směr Horní Bečva – Bumbálka v délce 8 km. Výchozím místem je chata Na Bartáku.

Velké Karlovice

Počet vleků: 3
Počet sjezdovek: 3
Poloha: 850 m. n. m.
Večerní lyžování: ano
Obtížnost: modrá, červená

 • Lyžování v lyžařském areálu Razula

  Ski areál Razula se nachází v srdci Beskyd v obci Velké Karlovice. V nadmořské výšce 850 metrů leží v obci Velké Karlovice poměrně nový ski areál s jednou z nejdelších sjezdovek Beskyd. Je zde velmi kvalitní zázemí jak pro lyžaře, tak běžkaře. Na své si přijdou lyžaři s nejrůznějším stupněm zdatnosti. Večerní lyžování má tady také své kouzlo, navíc nechybí velkoplošná projekce, kdy můžete přímo na lyžích sledovat hudební a sportovní přenosy. Nechybí ani sjíždění zasněženého svahu na speciálních člunech – tzv. snowtubing. Lyžování lze spojit i se zálibou v motorkách.

   

 • Doprava

  Třetím rokem bude dopravovat lyžaře do Velkých Karlovic skibus Razula. Na trase Kroměříž – Zlín – Vsetín – Velké Karlovice bude jezdit každý víkend.

Velké Karlovice

Velké Karlovice jsou také rájem běžkařů, protože denně jsou upravovány běžecké stopy. Vyrazit na běžky můžete klidně i na Silvestra! Na zajímavé hřebenové tratě se napojíte z horní stanice vleku Razula a již nemusíte překonávat výškový rozdíl. Hřebenovou trasou se tak lze dostat až na Kasárnu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19555 (internetovy-magazin.cz#5847)


Přidat komentář