Barbados

arbados je korálový ostrov sopečného původu. Korálové útesy, bílý písek a tyrkysové moře vytváří typické panorama karibského ostrova. Ostrov ve tvaru hrušky s rozlohou 430 km2 je domovem 275 000 obyvatel.

Pravá exotická dovolená

Barbados je korálový ostrov sopečného původu. Korálové útesy, bílý písek a tyrkysové moře vytváří typické panorama karibského ostrova. Ostrov ve tvaru hrušky s rozlohou 430 km2 je domovem 275 000 obyvatel. Leží asi 850 km severovýchodně od Venezuely a hlavním městem je Bridgetown. Pokud hledáte místo pro exotickou dovolenou u moře, Barbados je ideální volba.

Historie

Barbados vznikl kolizí atlantické a karibské desky současně se sopečnou činností. Prvními obyvateli byli Arawakové, kteří zde připluli až z Venezuely. Později byli ale přemoženi karibskými Indiáni – kanibaly. Ani ti zde ale nevydrželi dlouho, do otroctví je uvrhli Španělé. Ostrov se stal svobodným kouskem země až v roce 1966, kdy byla Anglií uznána jeho nezávislost. Ostrov Los Barbados byl pojmenován podle vousů, které připomínají zdejší fíky svými chomáčky. Zavítali na Barbados i Piráti z Karibiku?

Povrch ostrova

Povrch ostrova tvoří nížiny i kopcovitý až skalnatý terén. Atraktivní je pro turisty také rozsáhlý systém podzemních řek, jeskyní a jezer, které jsou zdejší zásobárnou pitné vody.

Přírodní bohatství

Na ostrově Barbados žije spousta vzácných druhů živočichů. Netopýři, ještěrky, divocí králíci, žáby, mloci, kolibříci a především želvy jsou vysoce chráněné. Želvy jsou na lidi natolik zvyklé, že s nimi dokonce můžete plavat podél korálových útesů. Za nejvzácnější jsou však považovány tzv. zelené opice. Barbados je také ostrovem bohaté flóry – překrásné zahrady můžete pozorovat na každém rohu. V minulostí byl ostrov doslova královstvím cukrové třtiny a výroba cukru je jedním z hlavních způsobů výdělku dodnes.

Klima ostrava

Počasí na Barbadosu je tropické a stálé, je zárukou, že zde dovolenou 2007 prožijete opravdu pod sluncem. Výjimkou je období od června do října, kdy se na ostrově často objevují tropické deště. Voda se však rychle ztrácí v podzemních jezerech a brzy je zase sucho. Jasné a slunečné počasí zmírňuje příjemný vítr, teplota se celoročně pohybuje okolo 28°C.

Správa ostrava

Barbados je nezávislým členem Britského společenství. Hlavou státu je anglická královna, soudní systém je však nezávislý. Oficiálním jazykem je angličtina.

Radost z každé chvíle života

Zdejší obyvatelé jsou velmi otevření, přátelští, štědří a zábavní. Jsou silně věřící a užívají si život plnými doušky. Náboženství hraje na Barbadosu velkou roli – své místo zde mají snad všechny druhy víry. 80% obyvatel jsou potomci otroků dovezených z Afriky.

Relaxování se vším všudy

Korálové útesy po celém pobřeží ostrova jsou ideálním místem k plavání a šnorchlování. Při potápění můžete proplouvat některým z tuctu vraků potopených lodí. Západní a jihozápadní pobřeží Barbadosu vyniká nejkrásnějšími plážemi s bílým, místy narůžovělým pískem. Barbados nabízí spoustu možností sportovního vyžití – kajaky, rybaření (Zkuste rybolov z břehu bez navijáku), golf, kriket, jízda na kole, surfing, windsurfing, parasailing a mnoho dalších. Také o zábavu nepřijdete – na Barbadosu se stále něco slaví. Úžasná je i místní architektura. Gregoriánské budovy, viktoriánská sídla a dřevěné budovy s korály lákají k prohlídkám měst.

Turisticky nejznámější místa

 • Hlavní město Bridgetown

  V přístavu hlavního města Bridgetown zakotví ročně přes 500.000 luxusních výletních lodí. Obdivovat ale můžete také kontrast moderní i koloniální architektury, obchodní domy i malé dřevěné obchůdky. Za návštěvu stojí také zábavná ulice Baxter´s Road nebo Queen´s Park, kde se pod starými baobaby pořádají přátelské pikniky.

 • Holetown

  Moderní centrum turistického ruchu, nejstarší město ostrova.

 • Sam Lord´s Castle

  Vápencový hrad na jižním pobřeží Long Bay.

 • Flower Forest

  Flower Forest neboli „květinový les” je překrásné místo se všemi květinami, které se na Barbadosu vyskytují. Nedaleko odtud se nachází také fascinující vápencová oblast s jeskyněmi, podzemními proudy a vodopády.

 • Barbados Wildlife Reserve

  Přírodní rezervace se vzácnými zelenými opicemi, želvami a dalšími chráněnými druhy barbadoského živočišstva.

 • Harrison´s Cave

  Unikátní jeskyně s podzemní řekou, vodopádem a jezírky.

 • St. Michael

  Staré vojenské městečko s původní architekturou a mnoha památkami.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19539 (internetovy-magazin.cz#5391)


Přidat komentář