Baden-Baden

Kvůli přítomnosti horkých solných pramenů zde první lázně postavili už Římané. V 1. století tady založili lázeňské město, po celém obvodu obehnané hradbami. O dvě století později však bylo zničeno.

Kde se nacházejí

Baden-Baden jsou jedny z nejvýznamnějších lázeňských měst v Evropě. Leží nedaleko německého Stuttgartu (asi 70 km západně).

Dlouhodobá historie

Kvůli přítomnosti horkých solných pramenů zde první lázně postavili už Římané. V 1. století tady založili lázeňské město, po celém obvodu obehnané hradbami. O dvě století později však bylo zničeno. Po rekonstrukci zde odpočívali členové evropských královských rodů a později se město stalo proslulým moderním letoviskem s ještě oblíbenějším casinem. Původní kasino v Lázeňském domě je dosud jedním z nejnavštěvovanějších památek Baden-Badenu. Proslulé jsou však také Friedrichovy a Augustinový lázně. Pokud se zajímáte o dějiny města, prohlédněte si také řeckou kapli, Starý a Nový zámek.

Léčivé prameny

Termální prameny a koupele Baden-Badenu se využívají především k vodoléčbě. Používají se zde ale také bahenní aj. procedury.

 

V Baden-Badenu se léčí především tato onemocnění:

  • onemocnění pohybového aparátu
  • onemocnění páteře
  • revnamická onemocnění, artrózy
  • pooperační stavy
  • nemoci oběhového systému
  • nemoci nervového systému
  • gynekologická onemocnění
  • nemoci dýchacího traktu

V Badenu si můžete zaplatit také relaxační, antistresové nebo omlazující pobyty. K dispozici je také fitness a různé zábavné a sportovní programy (např. závody koní, výstavy vozů Ferrari apod.).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19533 (internetovy-magazin.cz#5242)


Přidat komentář