Audi A3 Sportback

Propracovaný design sjednocuje funkčnost a komfort celého vozu. Elektricky ovládaná okna zadních dveří a nový atraktivní volant jsou pouhou třešničkou na dortu celého interiéru. Mnoho řidičů také ocení více místa pro nohy.

Výjimečné auto

Audi A3 Sportback je výjimečný pětidveřák, který vychází z třídveřové verze Audi A3. Sportback prodělal výrazné úpravy směřující především k získání většího prostoru pro cestující. Oproti standardnímu modelu je nová řada v zadní partii prodloužená o 8 centimetrů a její zavazadlový prostor je o 20 litrů větší.

Sportovního styling, elegance a funkčnost, jsou hlavní rysy designu Audi A3 Sportback. Jednodílná maska chladiče propojuje její horní a dolní část do tvaru převráceného lichoběžníku, což vozu dodává sportovní image. Nově řešená dvoudílná koncová světla přitahují pozornost při pohledu na Sportback zezadu. Velmi osobité je především tvarování spodních partií u vnějšího okraje vozu. V pohledu zezadu pak také zaujme koncovka výfuku, která je podle použitého motoru buď jednoduchá nebo dvojitá. Typické vytažené blatníky doplněné mohutnými prahy, nesmí na Audi A3 Sportback chybět. Vůz je k dostání ve třech verzích, Attraction,Ambition a Ambiente, které se liší nejen vybavením interiéru, ale také rozdíly v technice.

Vybavení vozu

Propracovaný design sjednocuje funkčnost a komfort celého vozu. Elektricky ovládaná okna zadních dveří a nový atraktivní volant jsou pouhou třešničkou na dortu celého interiéru. Mnoho řidičů také ocení více místa pro nohy, nad hlavami i pro ramena, a více prostoru pro zavazadla. Po sklopení zadních sedadel nabízí zadní část Audi A3 Sportback až 1120 litrů prostoru pro zavazadla.

Vlastnosti vozu

Zájemci o Audi A3 Sportback mohou volit ze škály silných a šetrných FSI a TDI motorů, jejichž výkony sahají od 75 kW až po 184 kW. Výjimkou a také světovou premiérou je u Audi zcela nový zážehový čtyřválcový motor 2,0 TFSI, který má výkon 200 koní a plochou křivku točivého momentu 280 Nm mezi 1800 a 5000 ot/min. Audi A3 Sportback zrychlí s tímto motorem z 0 na 100 km/hod za 7,1 sekundy. Nejvyšší rychlost vozu je 234 km/h. Za zmínku stojí také pár slov o převodovce S-Tronic, kterou výrobci k vozu nabízí.

  • Převodovka S-Tronic

    Převodovka S-Tronic kombinuje sportovní charakter manuální šestistupňové převodovky s přednostmi moderních automatických převodovek.

Výkonost auta

Stálý pohon všech kol quattro zaručuje efektivní přenos výkonu motoru na kola přední a zadní nápravy, což zlepšuje trakční vlastnosti vozu a zvyšuje bezpečnost jízdy. Podvozek Audi A3 Sportback s nezávislým zavěšením zadních kol a řízením s elektromechanickým posilovačem působí na cestách velmi jistě a zároveň také bezpečně. Elektromechanický posilovač řízení mění svůj účinek v závislosti na rychlosti jízdy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19652 (internetovy-magazin.cz#7795)


Přidat komentář