Alternativní sauny

Jde o parní lázeň, v níž se tropického klimatu dosahuje častým poléváním volně ležících kamenů(zahřívají se na 45 až 60 stupňů). Návštěva ruské bani je obvykle spojena se šleháním březovými metličkami a ošetřováním pokožky medem.

Sauna

Netradičními "příbuznými" klasické sauny jsou:

Ruská baňa

Jde o parní lázeň, v níž se tropického klimatu dosahuje častým poléváním volně ležících kamenů(zahřívají se na 45 až 60 stupňů). Návštěva ruské bani je obvykle spojena se šleháním březovými metličkami a ošetřováním pokožky medem.

Řecká parní lázeň

V řecké parní lázni se dočkáte zhruba 45 stupňů teplého, stoprocentně vlhkého vzduchu. Ten Vám dokonale pročistí dýchací cesty a pokožce propůjčí zdravě narůžovělý vzhled.

Římské tepidarium

Při proceduře nazvané římské tepidarium výborně zregenerujete organismus. Kromě vyhřátých kachlí v místnosti s teplotou vzduchu 30 až 40 stupňů, kde lze vydržet dlouhé hodiny, se zde dočkáte i cvrlikání ptáků či barevného osvětlení sloužící k dosažení maximální relaxace.

Hamam

Při mírně vlhkém, 45 stupňů teplém vzduchu se tělo nejdříve 30 minut rozehřívá. Poté mu je na teplém mramorovém stole dopřáno mýdlové masáže a peelingu žíněnou rukavicí.

Arabský rasual

Potní místnost vyhřátá bylinnými parami na 50 stupňů, vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 80 procent. Při arabském rasualu se kůže potírá hlinitými pastami a poté pěstícími oleji.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19647 (internetovy-magazin.cz#7703)


Přidat komentář