Tandemové seskoky

První pokus o tandemový seskok byl proveden v polovině sedmdesátých let na Floridě a pokusil se o něj Bill Booth. Seskok ovšem neskončil příliš šťastně, proto se další pokusy ponechali budoucnosti.

Být volný jako pták

Tandemový seskok je ta nejlepší varianta pro ty, kteří si přejí vyzkoušet volný pád bez nějakého dlouhodobého tréninku. Zhruba po patnácti minutách plných instrukcí budete připraveni k samotnému seskoku.

Při tandemovém seskoku bude připoutáni k tandemovému pilotovi. Vyskočí s vámi z letadla z výšky až 4000 metrů a ve správný čas samozřejmě otevře hlavní padák.

Vznik tandemových seskoků

První pokus o tandemový seskok byl proveden v polovině sedmdesátých let na Floridě a pokusil se o něj Bill Booth. Seskok ovšem neskončil příliš šťastně, proto se další pokusy ponechali budoucnosti.

Hlavním a také rozhodujícím vlivem pro tandemové seskoky bylo umístění záložního padáku na záda. Tahle změna definitivně otevřela cestu pro tandemový program. Samozřejmě, že se muselo vyřešit mnoho problémů (výroba spolehlivého postroje, vrchlíku, brzdění pádů a další doplňky pro tandemovou výstroj), než se celý tento program rozběhl a dostal se do dnešní podoby.

Co musí uchazeč splnit

 • Věk a váha

  Tandemové seskoky mohou provádět uchazeči již od svých 8 let a 120 centimetrů. Jejich tělesná váha by neměla přesahovat 100 kilogramů.

 • Lékařská prohlídka

  K tandemovému seskoku nepotřebujete žádné speciální lékařské potvrzení. Zájemci většinou musí jen podepsat prohlášení, že netrpí žádnou srdeční chorobou, cukrovkou, epilepsií a jinou vážnou nemocí.

 • Vybavení k seskoku

  Zapůjčení veškerého vybavení pro tandemový seskok by mělo být vždy v ceně seskoku. Stačí jen, když si vezmete pohodlnou obuv (nemusí to být zrovna hit sezóny), popřípadě přiléhavější oděv

Jak vybrat vhodnou společnost na seskoky

 • Zjistěte si, jak dlouho ona tandemová společnost funguje na trhu
 • Kolik má tandemový pilot za sebou seskoků
 • Jaký systém tandemová společnost používá

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19507 (internetovy-magazin.cz#8212)


Přidat komentář