South Park

Chvíli se nedělo nic, až se Parkerovi povedlo částečně se prosadit prvním celovečerním filmem Cannibal: The Musical. Díky němu se oba výtečníci dostali až do Hollywoodu, kde je jeden z producentů požádal, aby mu vytvořili na Vánoce krátké filmové přání.

South Park

Tenhle už dávno kultovní seriál vymysleli dva spolužáci z jedné colorádské univerzity. Trey Parker a Matt Stone se vrhli na studium filmu, ale pouze Stoneovi se podařilo úspěšně školu dokončit.

To však vlastně nic neznamenalo, oba kluci se totiž shodli na tom, jaký typ humoru se jim líbí. Protože byl Parker od třinácti náruživým filmařem, dali společně dohromady krátký snímek Frosty vs. Santa Claus, ve které se rozhodně nemírnili.

Pořádně našlápnutá komedie

Chvíli se nedělo nic, až se Parkerovi povedlo částečně se prosadit prvním celovečerním filmem Cannibal: The Musical. Díky němu se oba výtečníci dostali až do Hollywoodu, kde je jeden z producentů požádal, aby mu vytvořili na Vánoce krátké filmové přání.

Dal jim na to dokonce i nějaké peníze jako zálohu. Parker a Stone prachy poctivě během chvilky roztočili a producentovi dodali svou krátkou ztřeštěnou komedii, kterou však aspoň přejmenovali na Duch vánoc.

Nečekaný zvrat

Na filmeček se opět na chvíli zapomnělo. Ale on si začal bez ohledu na jeho tvůrce žít vlastním životem a nakonec to dopadlo tak, že se dostal až do vysílání kabelovky Hallmark a najednou chtěly všechny televizní společnosti pokračování. Parker se Stone stáli před rozhodnutím, kterou nabídku si vybrat. A že se kolem nich točily tentokrát milióny dolarů není třeba moc připomínat.

 • South Park na Comedy Central

  Nakonec kývli na nabídku této stanice, u které měli pocit, že nejvíce pochopila to, co chtějí svými animovanými přihodami sdělit. Po uvedení první série se ze South Parku stal naprostý kult a sledovanost šla do závratných výšek.

 • South Park - zabili Kennyho

  O tom, že má South Park spoustu příznivců i v České republice, svědčila třeba i ta skutečnost, že nejpoužívanější věta - zabili Kennyho - zdomácněla v arzénalu filmových hlášek.

Cartman, Stan a ostatní

I když se za tu dobu v seriálu objevila spousta postav, základní čtyřka zůstává.

 • South Park - Eric Cartman

  Cartmen je nejvyžranější, nejsprostější a nejdrzejší spratek v celém South Parku. Má rád jen sebe, jídlo a možná i svou mámu, o které se ví, že hraje ve filmech, které rozhodně nepatří k těm mládeži přístupným.

 • South Park - Kyle Broslofsky

  Kyle je v podstatě hodný až zakřiknutý chlapec, který je neustále konfrontován se svým židovským původem v křesťánském prostředí. Je to on, kdo po každém Kennyho úmrtí zařve - Ti parchanti!!

 • South Park - Stan Marsh

  Stanley je jediný, kdo má v seriálu přítelkyni, Wendy. Problém ovšem je, že když se k ním přiblíží, tak ji pozvrací. Doma ho terorizuje starší ségra a jeho šílený strýc Jimbo je schopen se svým jednorukým parťákem Nedem postřílet za pět minut půl zvířecí populace.

 • South Park - Kenny McCormic

  Kolem Kennyho vznikl největší rozruch a to ne kvůli tomu, že v každém díle umře. Protože mu jeho kapuce zakrývá většinu obličeje, jeho replikám není rozumět. Existuje spousta diskusí, ve kterých se spekuluje, co Kenny v tom kterém díle řekl. Je to smolař, ale Parkey se Stone byli tak hodní, že ho v jedné vánoční epizodě nechali naživu.

South Park - Peklo na zemi

Jestliže nesnášíte humor na hranici a někdy až za ní a South Park jste nikdy neviděli, raději tak nečiňte a ušetřete své nervy.

A Vám, kteří černočernou za vlasy přitaženou srandu milujete, asi těžko South Park nabízet, určitě ho máte v malíčku včetně celovečerního filmu South Park - Peklo na Zemi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19514 (internetovy-magazin.cz#8440)


Přidat komentář