Sebeobrana pro ženy - Wing Chun Kung Fu

Když jste venku sama, zvláště večer nebo v noci či třeba brzy ráno, máte občas strach, že Vás někdo přepadne? Zaútočil někdo na Vaši známou, kamarádku či jste útok zažila dokonce i na vlastní kůži? Řešením je efektivní sebeobrana. Naučte se ji s námi!

Rozhodně ve Vás nechceme vzbuzovat pocity strachu, avšak je dobré být připraven na všechno. Jeden nikdy neví, kdy si jej vyhlédne nějaký zloděj nebo násilník. Nejlepším řešením je proto prevence, neboli naučit se efektivní sebeobraně, díky čemuž budete mít proti násilníkovi šanci a nebudete jen pasivně čekat, co Vám udělá.

A který způsob sebeobrany si vybrat? Mezi nejúčinnější patří původem čínské umění boje Wing Chun Kung Fu.

Co je to Wing Chun Kung Fu?

Wing Chun Kung Fu je staré čínské bojové umění, které náleží mezi styly dobře známého Kung Fu proslaveného především hongkongskými akčními filmy a komediemi. Číňané právem považují Kung Fu za svůj národní poklad a tak se o něj mistři tohoto umění po celá tisíciletí nechtěli dělit s nikým jiným než se svými žáky a už vůbec ne s cizinci. V dnešní době se však Čína stále více otevírá světu a tak se Wing Chun Kung Fu můžete naučit i Vy.

„Poslem“ Wing Chun Kung Fu v západním světě byl herec, tanečník a především legendární mistr boje, nikdy neporažený Bruce Lee, který jej v dětství a mládí studoval u velmistra Yip Mana v Hongkongu a v šedesátých letech si otevřel první vlastní školu v USA.

Však o ni taky musel bojovat, protože čínská menšina v Americe jej považovala za zrádce, když učí čínské bojové umění cizince. Bruce Lee však těmto nesnášenlivým řečem příliš nefandil a to už jen proto, že jeho matka byla Němka a navíc dětství a mládí prožil v kosmopolitním Hongkongu. Přijal proto výzvu k boji a utkal se o možnost vyučovat Kung Fu v Americe. Souboj vyhrál za necelou minutu a tak se mohl dál věnovat své škole, kde mezi svými studenty poznal i svou budoucí manželku.

Jak vzniklo Wing Chun Kung Fu?

Legenda říká, že Wing Chun Kung Fu má své jméno po slečně Yim Wing Chun, která se naučila umění boje od mnišky Ng Mui z věhlasného kláštera Shao Lin. Yim žila v Číně 17. století a uprchla z domova kvůli tomu, že ji pronásledoval nechtěný nápadník, který si ji chtěl přivlastnit násilím. Útočiště našla u rodinné přítelkyně Ng Mui, která ji dávala lekce Kung Fu, jež se naučila právě ve slavném šaolinském klášteře. Když se Yim vrátila, vyzvala nechtěného nápadníka na souboj a hravě jej porazila. Yim později předala umění boje svému novému partnerovi, ten ho naučil svého žáka a Wing Chun Kung Fu se tak předávalo z učitele na žáka, z generace na generaci a dochovalo se dodnes.

Proč právě Wing Chun Kung Fu?

Wing Chun Kung Fu je považováno za velmi účinné bojové umění, protože se zaměřuje na praktickou stránku boje a dokáže tak svého studenta při poctivém tréninku naučit efektivní sebeobraně již za několik měsíců. Pakliže hledáte účinné a funkční bojové umění, které Vám dodá odvahu a sebejistotu za relativně krátkou dobu, zvolte Wing Chun Kung Fu.

Wing Chun Praha

Navštivte Wing Chun v Praze a naučte se toto tradiční bojové umění jak se předávalo z generace na generaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19525 (internetovy-magazin.cz#9858)


Diskuze a zkušenosti

Ondřej | 28.08.2017 15:19
Děkuji za odpověď pro mě je Wing chun jedno z nejlepších bojových umění. Ale slyšel jsem že EWTO je špatný. c Chtěl bych se zeptat na názor Wing Chun a listli by jste nevěděli o nějaké škole Wing Chun v Brně, která je kvalitní a listli by se dalo Wing chun zkombinovat s taekwondem?? Děkuji za odpověď

mirda | 06.03.2018 11:37
Ve Winh Chun nepoužíváme jen pěst a chodidlo, ale každý kloub našich končetin včetně zápěstí, lokty, ramena, záda, boky, hlava, brada až po kolena a kotníky. To vše lze využít v útoku. Když cvičíme naše techniky, všechny nástroje musí mít tlak směrem dopředu, takto se připravujeme použít tento princip z uvolněné energie, která je uložena v našich končetinách a připravena k explosivnímu útoku vpřed, jakmile cítí volno.


Přidat komentář