Počítačové hry z pravěku

Pokud vás už nebavilo pouze stavět a vydělávat peníze, ale nemohli jste s ladným pohybem svého kulometu vyrazit na nepřítele anebo pro změnu jste mohli jenom bezhlavě střílet, aniž by vám bylo umožněno stanovit stragedii a postup od začátku hry.

Střílečka i přemýšlení

Pokud vás už nebavilo pouze stavět a vydělávat peníze, ale nemohli jste s ladným pohybem svého kulometu vyrazit na nepřítele anebo pro změnu jste mohli jenom bezhlavě střílet, aniž by vám bylo umožněno stanovit stragedii a postup od začátku hry, je KKND pro vás jako stvořené. Na tu dobu solidní grafika, jednoduché ovládání a především několik variant, jak a především čím dobýt nepřátelský tábor. Na jedné straně mutanti a na druhé lidé.

## Počítačové hry do rána

V první variantě KKND proti sobě útočili „Evolved” a „Survivor”. Mutanti - Evolved, tedy červená strana, se po jaderném výbuchu nestačili ukrýt a stali se z nich podivné bytosti, stejně jako jejich zvířata. Lidé - Survivor, jako správní modří, vědí, že po čase přestane být radioaktivita nebezpečná a to bude jejich chvíle pro ovládnutí planety. Základem většiny levelů je vymyslet co nejkratší cestu ke zdroji oleje, který se po odvozu do elektrárny mění na jednotky, ze který je možné postavit továrnu na výrobu bojových jednotek, další elektrárny nebo čerpací věže.

## Strategie

Pokud se vám na začátku hry podaří osadit co nejvíce olejových vrtů a cisterny začnou pravidelně palivo, máte velkou šanci jít dál. Důležitým prvkem v této fázi hry není jen postavení jednotlivých objektů, ale jejich vylepšování pomocí laboratoře. Takhle se na straně mutantů můžete propracovat až k obrovským broukům vypouštějícím zelené jedovaté bobule a krabům s raketomety na zádech, zatímco v případě lidí začnou z vyjíždět těžké tanky a obrněné trasportéry s plamenomety.

## Smažit, smažit, smažit

Základní varianta hry počítá pouze se dvěma znepřátelenými stranami. Jestliže vám to však připadá málo, můžete si navolit počet soupeřů i spojenců sami, včetně prostředí, ve kterém se bude hrát a stupně obtížnosti. Stejně tak oceníte i možnost volby počátečního stavu peněz. KKND už má svoji dobu dávno za sebou (stejně jako jeho dvojka - KKND Crossfire), ale jestli hledáte přehlednou a jednoduchou hru na relaxování, přičemž odmítáte tupě sestřelovat letadla nad řekou, je KKND krásným nostalgickým výletem do dávnověku bojových strategií.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19521 (internetovy-magazin.cz#8605)


Přidat komentář