Norbit

„Jmenuji se Norbit a sotva jsem se narodil, pohodili mě u dveří sirotčince.” Tak takhle začíná příběh smolaře Norbita Alberta Rice, v podání Eddiho Murphy, kterého se ujal vychovatel Wong (Eddie Murphy).

Obsah filmu

„Jmenuji se Norbit a sotva jsem se narodil, pohodili mě u dveří sirotčince.” Tak takhle začíná příběh smolaře Norbita Alberta Rice, v podání Eddiho Murphy, kterého se ujal vychovatel Wong (Eddie Murphy).

Jeho prvních devět let života v sirotčinci probíhalo docela v pohodě a v nevinných hrátkách s dětskou láskou Kate. Jednoho dne se ovšem Norbit setkal s velmi rostlou Rasputií (Eddie Murphy), která se rozhodla, že se za něj provdá a tím mu zbytek života promění v peklo.

Již dospělý Norbit pracuje v kanceláři stavební firmy, která patří Rasputiiným bratrům a slouží jen jako zástěrka jejich skutečné profese – tou je vymáhání výpalného. Ve volném čase se pak Norbit snaží „přežít” po boku obrovské a zlé manželky Rasputie.

Tento nesnesitelný život by zřejmě trval až do Norbitovi smrti, kdyby se však nevrátila Kate, která má v plánu převzít po panu Wongovi správu sirotčince. Ovšem co by to bylo za film, kdyby jejich společnému štěstí nebránila celá řada překážek. Katiin snoubenec, jenž chce spolu s bratry Rasputie proměnit sirotčinec v nevěstinec. A pak je tu hlavně sama Rasputia, která je opravdu těžká váha…

Základní údaje

Délka filmu: 102 min.
Žánr: komedie
Režie: Brian Robbins
Scénář: Eddie Murphy, Charles Murphy, Jay Scherick
Hrají: Eddie Murphy, Eddie Griffin, Cuba Holding Jr., Thandie Newton, Terry Crews
Přístupno od: 15 let
Výroba: USA 2007

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19467 (internetovy-magazin.cz#7885)


Přidat komentář