Film - Prachy dělaj člověka

Známý publicista a scénárista Radek John, autor filmů Sněženky a machři, Bony a klid nebo Tankový prapor, získal ve pořadu Na vlastní oči, který už několik let moderuje, mnoho zkušeností.

Film podle skutečné události

Známý publicista a scénárista Radek John, autor filmů Sněženky a machři, Bony a klid nebo Tankový prapor, získal ve pořadu Na vlastní oči, který už několik let moderuje, mnoho zkušeností. Ty potom využil právě při psaní scénáře svého nového filmu. Inspirací k napsání krimikomedie Prachy dělaj člověka mu byly dvě velké loupeže, při které v ČR zmizelo celkem 178 milionů korun a pachatelé nebyli nikdy dopadeni. Při první loupeži lupiči ukradli z pražské pošty 28 miliónů korun, při druhé pachatelé převlečeni v policejních uniformách odcizili z obrněného vozu převážejícího peníze z Citibank do České národní banky 150 miliónů korun.

 

  • Kde končí fakta a začíná fikce

    Film úspěšnou loupeží nekončí, ba teprve začíná. Pachatelům se podaří beze stopy utéci, ale teprve s balíky plnými peněz nastává zásadní otázka: Jak je radostně utrácet a přitom nebýt přistižen? Jak pustit peníze do oběhu aniž by na sebe upozornili? Trojlístek Hanák, Vetchý a Suchánek zaručují chvíle napětí i záchvatů smíchu od začátku až do konce. Kromě napínavých scén vás čekají i nádherné a romantické záběry. Film se totiž mimo jiné natáčel na Srí Lance.

    Snímek je podán tak, aby diváci fandili partě zlodějů.

Herecká elita filmu Prachy dělaj člověka

Hlavní roli obsadil Tomáš Hanák, Ondřej Vetchý a Michal Suchánek. Právě tato herecká trojka tvoří hlavní postavy filmu: tři kamarádi na život a na smrt, kteří sní o tom, jaké by bylo obohatit se o několik miliónů na cizí účet. Dále si ve filmu zahráli například Renata Visnerová, Marek Taclík, Anna Šišková, Marek Vašut, Zdeněk Podhorský, Tomáš Krejčíř. Mihnou se zde i krásky jako je Eva Aichmajerová nebo Gábina Partyšová. Režisérem snímku je Jiří Chlumský.

Vytvořená hudba k filmu

Hudbu k filmu můžete sehnat na CD soundtracku. Převládá scénická hudba Djordje Eriče, ale je možno zaslechnout i skladby interpretů jako je NightWork, 4 Life nebo Clou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19509 (internetovy-magazin.cz#8239)


Přidat komentář