Film - Kráska v nesnázích

Režie filmu se ujala dvojice Jan Hřebejk a Petr Jarchovský. Strhující herecké výkony zajišťují ostřílení herci jako je Josef Abrahám, Adam Mišík, Jana Brejchová, Jiří Schmitzer nebo Emília Vášáryová. Hlavní roli ztvárnila Aňa Geislerová.

Film Kráska v nesnázích

Český film Kráska v nesnázích byl inspirován stejnojmennou básní Roberta Gravese. Příběh mladé ženy vypráví o lásce ke dvěma mužům, rozhodování mezi sexuální závislostí a zajištěnou budoucností pro svou rodinu, o komplikovaném vztahu ke své matce, otčímovi i tchýni. Snímek je plný zápletek a zvratů, komických i paradoxních situací.

Herci a tvůrci filmu

Režie filmu se ujala dvojice Jan Hřebejk a Petr Jarchovský. Strhující herecké výkony zajišťují ostřílení herci jako je Josef Abrahám, Adam Mišík, Jana Brejchová, Jiří Schmitzer nebo Emília Vášáryová. Hlavní roli ztvárnila Aňa Geislerová.

Úspěchy Krásky v nesnázích

Celovečerní, 110 minut trvající film Kráska v nesnázích slaví úspěch nejen v českých kinech. Na mezinárodním festivalu v americkém Denveru získal dokonce hlavní cenu za nejlepší celovečerní film. V konkurenci 108 filmů ze dvaatřiceti zemí je to opravdu úspěch. Na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech získal snímek také zvláštní cenu. Od září film shlédlo na 270 000 diváků.

Jan Hřebejk

Jan Hřebejk vystudoval společně se svým kolegou Petrem Jarchovským katedru scenáristiky a dramaturgie na pražské FAMU. Již během studia režíroval svůj první film a jako student se pak ujal ještě dvou dalších snímků. Jeho nejúspěšnějšími kousky je filmový muzikál Šakalí léta, televizní cyklus Bakaláři, divácky veleúspěšné Pupendo a film Horem pádem. Jeho snímek Musíme si pomáhat byl dokonce nominován na Oskara za nejlepší cizojazyčný film a získal řadu ocenění na domácích i mezinárodních filmových festivalech. Jan Hřebejk režíruje také mnoho divadelních her a inscenací.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19500 (internetovy-magazin.cz#8142)


Přidat komentář