Doba ledová 2

Nejvýživnějšími scénami však pro fajnšmekra zůstává veverčina snaha o zmocnění se oříšku, čímž mnohdy připomíná nebohého kojota, který s neúspěchem honil rychlonohou kukačku.

Doba ledová 2

Jednička Ice Age se stala filmem bezmála kultovním. V záplavě animovaných trháků si zřejmě nejvíce dokázala udržet rovnováhu mezi filmem, který přijmou děti i dospělí a ještě se k němu obě dvě kategorie rádi několikrát vrátí. Kromě toho, že je zde fůra postaviček, které si určitě oblíbí nejmenší ratolesti se v Době ledové vyskytuje spousta hlášek, jež s gustem zhltnou i odrostlejší.

A především - ani Nemo ani Úžasňakovi ani lev, zebra, hroch a žirafa z Madagaskaru nemají to kouzlo, co v sobě skrývá pravěká veverka lopotící se za svým oříškem.

Příběh Diega, Ellí, Sida,

Děj dvojky je možná ještě prostější než v prvním díle, ale nutno ocenit, že i přes toto omezení se tvůrci vypořádali s tímto pokračováním skvěle. Snad kromě muzikálové scény se supy ve filmu opět není ani jedno hluché místo (opravdu zpívající zvířata ve stylu zábavné show v sobotu večer po třiceti vteřinách nudí). Zvířatům žijícím bezstarostně pod velkou ledovou hrází tentokrát hrozí zaplavení. Všichni tedy včetně mamuta Mannyho, lenochoda Sida a tygra Diaga prchají do bezpečí. Než dorazí k lodi, která je má zachránit, stihne se Manny seznámit s poslední mamuticí Ellie, Sida málem rituálně shodí domorodí lenochodové do jámy plné ohně a Diego přemůže strach z vody.

## Ale nejlepší je veverka s oříškem

Nejvýživnějšími scénami však pro fajnšmekra zůstává veverčina snaha o zmocnění se oříšku, čímž mnohdy připomíná nebohého kojota, který s neúspěchem honil rychlonohou kukačku. Především skoku o tyči, která je přesně tak dlouhá (krátká), aby o centimetry nedosáhla na ledový výstupek, chybí už jen klasické svištění při pádu a obláček prachu kdesi o půl kilometru níže. Ale naprostým šokem je razantní vstoupení krysoveverky do děje a to přímo zásadním způsobem.

## Přemůže Sid Johna McClana?

I přes počáteční obavy se dá bez uzardění říct, že pokračování Doby ledové dopadlo nad očekávání dobře a že pokud se podaří poskládát podobně vypointované scény a smrtící gagy, nebál bych se ani dalšího dílu. Výhodou pro autory může být i fakt, že narozdíl od Bruce Willise,hrdinové Ice Age nestárnou který se chystá vstoupit do své čtvrté Smrtonosné pasti, a neberou miliónové honoráře. A stejně jako John McClane i krysoveverka přežila, takže se těším na Dobu ledovou, i když normálně bych sníh a mráz omezil na čtrnáct dní v roce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19520 (internetovy-magazin.cz#8600)


Přidat komentář