Borat

V traileru Borat upozorňuje divaky, že když jeho film neuspěje, bude popraven. Film je natolik úspěšný, že si snad diváci toto varování vzali k srdci. Již po prvním víkendu tržby z filmu přesáhly 26 miliónů.

Charakteristika filmu

Hlavní hrdina filmu - Borat Sagdiyec - jede na příkaz kazachstánské vlády do Spojených států natočit dokument o životě v Americe – a to ve zmrzlinářském voze. Boratovi se v Americe zalíbí natolik, že se rozhodne zůstat, najít svou lásku Pamelu Anderson a oženit se s ní. Sebou vláčí živou slepici, lahvičku cigánských slzí proti nemoci AIDS, medvěda na ochranu před Židy a pytlík pohlavních chlupů. Baví ho tenis, tanec a opalování a miluje Stalina.

Borat a Amerika

Borat se v New Yorku poprvé setkává s věcmi jako je metro nebo eskalátor, a protože s ničím neumí zacházet, zanechává všude za sebou spoušť. Zúčastní se pochodů gayů a je překvapen, jak rychle si jej lidé oblíbí: „Spousta lidí mě v Americe ráda. Ve Washingtons jeden pán v bikinách sahat na můj klobnu”. Příběh končí pochopitelně tam, kde začal – v jeho rodné vesnici v Kazachstánu.

Upozornění od Borata

V traileru Borat upozorňuje divaky, že když jeho film neuspěje, bude popraven. Film je natolik úspěšný, že si snad diváci toto varování vzali k srdci. Již po prvním víkendu tržby z filmu přesáhly 26 miliónů. Celkový rozpočet na film přitom činil 18 miliónů dolarů. Celý název filmu zní: „Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan”, ale u nás se používá jen zkrácený název Borat.

Obrovský úspěch

Několik dní před světovou premiérou filmu podala Kazašská vláda na film žalobu. Ani to nezabránilo režisérovi filmu pustit své dílo do světa a dnes slaví obrovské úspěchy.

Představitel Borata

Představitel praštěného kazachstánského novináře Borata, britský komik Sacha Baron Cohen, vystupuje v pořadu Da Ali G Show, který se stal díky němu doslova celosvětovou senzací. Baron Cohen je nezaměnitelným komikem a dosud jediným, který dostal dvakrát možnost moderovat European MTV Award.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19502 (internetovy-magazin.cz#8165)


Přidat komentář