Bestiář Báry Nesvadbové

Hlavní postavu, Karolínu, si zahrála talentovaná slovenská herečka Danica Jurčová. Roli důležitých mužů v jejím životě přijali herci Karel Roden, Marek Vašut, Tomáš Matonoha, Miroslav Etzler, Kryštof Hádek a Petr Vondráček.

Zkrácený obsah

Bestiář vypráví o mladé ženě, která se po citovém zklamání rozhodne, že se bude chovat tak, jak se muži chovají k ženám a že začne brát vztahy spíše nezávazně. Vymaní se z nejistého vztahu s Alexem, snaží se zbavit citové závislosti a přestat se mužům podřizovat. Chce být nezávislá a mít věci pod kontrolou. Tentokrát bude více brát než dávat a ještě si to pořádně užije! Karolinin plán se však po několika etudách s cizími muži hroutí... Zjišťuje, že takhle to dál nejde, a že její hrdost je možná povýšena, ale srdce je prázdné a bolavé...

Obsazení ve filmu

Hlavní postavu, Karolínu, si zahrála talentovaná slovenská herečka Danica Jurčová. Roli důležitých mužů v jejím životě přijali herci Karel Roden, Marek Vašut, Tomáš Matonoha, Miroslav Etzler, Kryštof Hádek a Petr Vondráček. Zahrála si zde také Jitka Čvančarová nebo poslední české miss Jana Doleželová a Kateřina Pospíšilová. Režie se ujala Irena Pavlásková, kterou proslavily filmy Čas sluhů nebo Čas dluhů.

Kdo je kdo?

Film Bestiář byl natočen podle stejnojmenné knihy Barbary Nesvadbové. Je však předmětem sportu, nakolik se Barbara podílela na scénáři filmu – oproti knižní předlohy je scénář v mnoha detailech pozměněn a dle slov Ireny Pavláskové je Barbara jen autorkou námětu a ne scénáristkou. Nesvadbová však oponuje, že pozměněné postavy ve scénáři pocházejí také z jejich knih (i když jiných) a že má na scénáři filmu jasný podíl. Dlouholeté kamarádky se najednou obracejí zády k sobě. Vypadá to, že konečný verdikt vyřkne právník.

Zajímavosti o filmu

Protože je Danica Jurčová slovenka a neumí moc dobře česky, její hlas ve filmu dabuje česká herečka Jitka Ježková. Zajímavým faktem je také celkový rozpočet - činí 32 miliónů korun.

Jaká byla premiéra a úspěšnost

Premiéru filmu Bestiář odehrála česká kina 19. dubna 2007. Film se umístil v čele nejnavštěvovanějších hned po premiéře. Během jediného víkendu přišlo na Bestiář do českých kin 36 tisíc diváků, což je ještě více než na Svěrákovy Vratné lahve. Na třetím místě skončila komedie Prázdniny pana Beana.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19464 (internetovy-magazin.cz#7853)


Přidat komentář