Plavky na léto

Výběr plavek není jednoduchou záležitostí. Zajímá vás, jak vybrat plavky podle typu postavy a jaké jsou trendy v plavkách na rok 2014? Vyberte si ty nejdokonalejší plavky na léto.

Výběr plavek je náročný stejně jako výběr spodního prádla. Nejdůležitější není řídit se módními trendy, ale typem postavy. A co hlavně v plavkách se především musíte cítit dobře vy sama. Podívejme se na to, jak vybrat ideální plavky podle typu postavy.

Všeobecná pravidla při výběru plavek

Nemáte dokonalou postavu? To přece nevadí, pomocí triků můžete jednoduše odpoutat pozornost od partií, na které nechcete upozorňovat. Chcete upozornit na výrazný dekolt? Zvolte dekorativní a ozdobné prvky nebo výrazné členění. Zrak všech okolo se zaměří na vaše poprsí a odpoutáte takto pozornost např. od většího zadečku.

Tmavší barvy a jednobarevné plavky vám mohou ubrat nějaké to kilo. Stejnou službu prokážou i vzory směřující po vertikální linii. Svislé pruhy vás opticky prodlouží a zeštíhlí.

Jak postupovat při výběru plavek

Nejdříve je potřeba ujasnit si, jaký typ postavy máte.

Plavky pro plnější tvary

Máte-li slovanskou postavu s větším bříškem, plnějším poprsím a širšími boky můžete zvolit jednodílné plavky. Jednodílné plavky vaši postavu zpevní a vytvarují. Svou postavu budete moci vytvarovat pomocí plavek s dvojím šitím, širokými ramínky, a podprsenkou s kosticí.

Rozhodnout se můžete také pro tankini kalhotky a oddělený top s kosticemi vypracovaným korzetem, který končí na úrovni bříška. Pár kil vám také uberou kalhotky, které jsou o něco větší až nohavičkové. Dávejte si při výběru pozor na délku kalhotek. Delší nohavička vám může výrazně zkrátit nohy. Chcete-li schovat větší zadeček, zvolte plavky se sukýnkou. Raději se vyhněte páskům, světlým a lesklým materiálům na dolním díle plavek a vodorovným vzorům na plavkách.

Plavky pro velká poprsí

Mnohé ženy se rozhodují pro plastické operace poprsí a ty, které příroda obdařila až příliš, se zase trápí s tím, jak své velké poprsí schovat. Opticky vyvážit plné poprsí můžete tak, že budete nosit barevnější a výraznější spodní díl plavek. Zmenšit velké poprsí můžete také tím, že na vrchní část plavek použijete díl v tělovém nebo pudrovém odstínu.

Plavky pro malá prsa

Chcete-li, aby vaše prsa vypadala v plavkách větší, rozhodněte se pro košíčky s push-up efektem. Opticky můžete svůj hrudník zvětšit pomocí pestrobarevných vzorů.

Ženy s menším poprsím si na rozdíl od žen s vyvinutějším hrudníkem mohou dovolit bezramínkový střih plavek. Vrchní díl plavek může být také nabíraný, zdobený, vyroben ze silnějších materiálů, látka může mít vodorovné vzory a zářivé barvy.

Chcete-li jednodílné plavky, budou pro vás vhodné ty modely, které mají bohatě vypracovanou podprsenku a tmavý hladký spodní díl. Raději se vyhněte svislým pruhům v partii prsou a tmavým odstínům.

Plavky pro ženy s širokými boky

Když máte širší boky, vyberte si plavky, které mají jednobarevný spodní díl se sníženým pasem. Snížený pas by měl překrývat nejširší část boků. Kalhotky by neměly být příliš vysoko posazené. Tento typ kalhotek zkombinujete s výraznou podprsenkou a odvedete tím pozornost od výraznějších boků.

Vyberte si plavky podle materiálu a barvy

Kromě střihu plavek je velmi důležitý také výběr barvy a látek. Při výběru se držte těmito typy:

 • Chcete-li zvýraznit určitou část těla, zvolte plavky světlé nebo světlý vzor.
 • Chcete-li naopak něco schovat, zvolte plavky jednobarevné. Ke světlé pleti se více hodí tmavé barvy (fialová, námořnická modř nebo kaštanová). Ženy s tmavší pletí mohou nosit světlejší barvy.
 • Vyberte si nabírané plavky s volánky, když chcete zvětšit poprsí.
 • Nakupujte dvoudílné plavky odděleně, vybrat si můžete tmavý spodní díl a naopak výrazný vrchní díl nebo naopak.

Plavky dvoudílné nebo jednodílné

Kdy vybrat plavky jednodílné a kdy plavky dvoudílné?

 • Když chcete zakrýt váš pas, rozhodněte se plavky jednodílné v tmavé barvě. K zakrytí pasu můžete vyzkoušet také dvoudílné plavky s kalhotkami s vysokým pasem ve tmavé barvě.
 • Když chcete váš pas zvýraznit, rozhodněte se pro plavky typu tankini. Tankini plavky zvýrazní pas a zakryjí větší boky.
 • Dámské plavky s šortkovými kalhotkami vám pomohou zvýraznit chlapecké boky. Když máte velké poprsí a chcete získat postavu typu přesýpacích hodin, můžete také vyzkoušet tento typ plavek.
 • Chcete-li zvýraznit poprsí, vyzkoušejte trojúhelníčkové plavky.
 • Ženy malé postavy se mohou rozhodnout pro jednodílné plavky. Nebo bikiny s kalhotkami, které opticky protáhnou tělo.
 • Velké poprsí udrží a vytvarují plavky s vyztuženou podprsenkou s kosticí a širokými ramínky. Podprsenka zůstane tam, kde má a vy se nebudete muset neustále obtěžovat její úpravou.
 • Chcete-li vašim prsům přidat objem, pořiďte si plavky s vyztuženými košíčky nebo s vycpávkami. Můžete si také dovolit plavky bez ramínek, plavky korzetového stylu nebo bikiny s úzkou podprsenkou.

Plavky na léto 2014

Plavky by vám měli především padnout a tak můžete kupovat každý díl v jiné velikosti nebo dokonce v jiné barvě. A jaké jsou trendy v plavkách na léto 2014?

Sportovní plavky pro vaše pohodlí

Tyto plavky si oblíbíte, jste-li milovníci volejbalu, plavání a dalších letních sportů. Tyto plavky se hodí k vypracované postavě. Sportovní střihy plavek mají pohodlnou podprsenku bez kostic. I přes to bude vaše poprsí krásně zdůrazněno. V těchto plavkách se budete skutečně cítit velice pohodlně.

Proužkované vzory

Dalším trendem letošního léta jsou proužkované vzory. Tyto plavky zvýrazní vaši postavu. Vaše plavky mohou být také doplněny o průstřihy, které jsou toto léto velmi oblíbené. Tento typ proužku však rozšiřuje a dovolit si je mohou spíše štíhlejší ženy. Svislé proužky vám naopak mohou pár kil ubrat.

Plavky s květinovými vzory

Romanticky budou vypadat také plavky se vzorem květin, které symbolizují něhu a lásku a k létu se jednoduše hodí. Květinové vzory sluší drobnějším a štíhlým ženám. Vzorované podprsenky mohou zvýraznit vaše poprsí.

Háčkované plavky

Velký návrat zažily také háčkované plavky, které se nosily přibližně před 30 lety. Tyto plavky jsou velmi zajímavé, nevýhodou však je, že se mohou lehce zničit.

Puntíkované vzory

Vyzkoušet můžete také výrazné vzorování s puntíky na vašich plavkách. Rozhodnout se můžete pro výrazné vzory nebo dát raději přednost méně výrazným barevným kombinacím.

Nákup plavek

Nákup dokonale padnoucích plavek nemusí být vždy procházkou růžovým sadem. Obrňte se trpělivostí a v případě, že nakupujete sama, vyberte obchod, v kterém se vám bude prodavačka skutečně věnovat, popřípadě vám i dobře poradí. Nemáte-li dokonalou postavu spíše než trendům se věnujte výběru plavek vhodných pro váš typ postavy. Takže držíme palce a vyberte co nejlépe. Poté nezapomeňte také na vhodné prací prostředky, které vaše plavky nezničí a udrží je dlouho krásné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19428 (internetovy-magazin.cz#9852)


Přidat komentář