Elegán v běžném životě

Pokud kombinujete oblečení se vzorky, držte se následujícího pravidla: Máte-li na sobě dva druhy oblečení se stejným vzorkem, třeba s pruhem, jeden kus musí mít vzorek širší než kus druhý.

Elegán ve vybrané společnosti

Nemusíte mít na sobě zrovna italský oblek a hedvábnou kravatu, aby jste byl za elegána. Stačí vám dobře padnoucí bílá košile, černé kalhoty, sako a kožené boty. Klasikou nic nezkazíte. Pozor však na laciné doplňky: seprané ponožky, gumové hodinky apod.

Hodinky jsou ideální kovové, v barvě stříbra. S kombinováním barev opatrně. Jedna barva by měla vždy převažovat.

Vzory a barvy obleku

Pokud kombinujete oblečení se vzorky, držte se následujícího pravidla: Máte-li na sobě dva druhy oblečení se stejným vzorkem, třeba s pruhem, jeden kus musí mít vzorek širší než kus druhý. Takže pokud jsou proužky na saku úzké, pruhy na kravatě musí být široké. Totéž platí obráceně. Pokud chcete naopak zkombinovat dva různé vzory, musí být stejně veliké. Např. košile s drobným károvaným vzorem vyžaduje kravatu s úzkými pruhy.

Soulad barev

Sako a vesta by měly být stejné barvy i materiálu, vzory se však mohou lišit. Chce to ale dobrý vkus a notnou dávku odvahy. Možná je třeba kombinace košile s nejužšími pruhy, k tomu sako s pruhy širšími a kravata s nejširšími.

Ležírní elegán

Na méně oficiálních akcích můžete kožené boty vyměnit za semišové a klasické kalhoty nahradit pěknými džíny. Můžete si dovolit více barev a kombinací. Džíny se sakem z vás udělají ležérního elegána. Košili nemusíte volit nutně bílou a bez vzorků. Stále aktuální jsou např. proužky. Kombinace džínů se sakem si můžete dovolit na párty i na vernisáž.

Chcete působit tajemně?

Elegantní muži působí vyrovnaně a trochu záhadně. Aby jste toho dosáhl i vy, nevyrážejte do společnosti vystresovaní a dopřejte si před odchodem příjemnou relaxaci.

Mějte svůj vlastní styl

Žádné z těchto pravidel však dodržovat nemusíte, jestli nechcete. Pravý elegán má totiž svůj vlastní styl. Nebojte se proto experimentovat. Třeba nastolíte nová pravidla.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19427 (internetovy-magazin.cz#8726)


Přidat komentář