Co s jemnými vlasy

Trápí vás zplihlé vlasy, které nemůžete nijak upravit? Toužíte po bujné hřívě, kterou se budete pyšnit? Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy, proto se naučte o svoji kštici pečovat s láskou.

Komu byly jemné vlasy dány už do vínku, ví, jaká trápení s nimi mohou nastat a na leccos už je připravený. Jenže i bujná hříva se časem může zjemnit na zplihlé vlásky a jednotvárný účes. Asi nebude překvapením, že tuto přeměnu mohou mít na svědomí různé experimenty s kšticí – žehlení, fénování, používání stylingových přípravků a skutečný ničitel krásných vlasů – barvení a trvalá. Při těchto procedurách se totiž oslabují vlasy, ubývá vlasových cibulek a vlasy vypadávají, takže jich je méně a vypadají zplihle. Díky těmto procedurám jsou vlasy i méně poddajné, i když se vám podaří vlasy nakulmovat, tak při špatné kvalitě se vám brzy narovnají a zplihnou. Jde tomu ale zabránit.

Mytí je základ

S vlasy, které trápí zplihlost, neuděláte nic, když nebudete pracovat s dobrým základem. Tím je správné umytí. Jste si jisti, že to děláte správně? Možná máte po umytí vlasů svěží pocit, nemáte mastné vlasy, ale stačí půlka dne a trápíte se s nepoddajnými vlasy. Začněte tím, že vyberete správný šampon na vaše vlasy. Nenechte se zlákat šamponem na objem vlasů. Pokud máte mastné vlasy, takový přípravek vám nepomůže. Předně tedy zhodnoťte, zda máte mastné nebo suché vlasy. Pokud máte normální, můžete si šampon na objem dovolit.

Jak si mýt vlasy

I technika mytí vlasů je podstatná. Musíte zbavit vaši hřívu všech nečistot. Opláchněte vlasy teplou vodou a masírujte je dvě minuty. Ovšem jen jemně, aby se kořínky vlasů nepodráždily a neprodukovaly zbytečnou mastnotu. Po dvouminutové péči vlasy opláchněte a znovu naneste šampon. Nechte jej pět minut působit. Opláchněte vlasy. Pokud máte suché konce nebo z jiného důvodu používáte šampon či balzám, vezměte jen jemné množství a naneste jej na konce, ať vlasy nezplihnou. Je-li to možné, nepoužívejte závěrečnou péči po každém mytí, ať vlasy zbytečně nemastíte.

Tupírujte, ale opatrně

I** fénování** má svá pravidla. Dokud máte vlasy mokré, můžete vlasy fénovat teplým vzduchem, celý proces ovšem zakončete chladným fénováním. Jednak se vám uzavřou struktury vlasu a tím pádem bude lesklý a pevný, a také vám bude lépe držet účes. Vaše vlasy navíc nebudou elektrizovat. Pro objemnější účes zkuste trik, který doporučují i kadeřníci. Fénujte zprvu své vlasy v předklonu, tak se vám zvednou už u kořínků, a teprve potom je upravte dle svého přání. Pokud se vám zdají vaše vlasy málo objemné, nebojte se tupírování. Není to přežitek z 60. let, jen uberte na intenzitě. Stačí vlasy jen jemně natupírovat u kořínků, aby se vlasy zvedly. Pak vlasy lehce přestříkněte gelem ve spreji, ten účes nezatíží jako lak na vlasy.

Víceúčelový suchý šampon

Zkusili jste někdy suchý šampon? Technologie ukázaly, že se prášek nemusí využívat jen v případech, kdy potřebujete rychle zachránit mastné vlasy a zasypat je pudrem. Konzistence přípravku se skvěle hodí pro objem. Stačí zásyp nasypat ke kořínkům. Lehce protřepat vlasy mezi prsty, aby se zvedly. Tím tak krásně nabudou. Dnes se navíc prodává více variant suchého šamponu. Nemusíte se obávat, že ve tmavých vlasech bude bílý prášek vidět, dělají se i varianty pro tmavší vlasy. Zkuste je.

Správný střih

Na konec se dostáváme k dalšímu základnímu pravidlu. Stejně jako mytí, je zapotřebí mít dobrý střih. Pokud máte těžké vlasy, snadno vám zplihnou. Vyberte si takový účes, který bude nenáročný na údržbu, ale zároveň vám vytvoří opticky nadýchaný účes. To není jednoduché. Každému funguje něco jiného, proto nelze obecně radit, existuje ale několik základních pravidel, které vám mohou pomoci. V první řadě pomáhá vlasy prostříhat. Tím se zvednou, zpružní a snadno se nadýchají. Kdo má vlnité vlasy, musí ale počítat s tím, že se mu zkroutí. Jestli toužíte po rovných vlasech, bude taková úprava s jemnými vlasy obtížná, ale v našich zeměpisných šířkách se s tím potýkají skoro všechny dámy. Husté a rovné vlasy mají většinou spíš Indky nebo arabské ženy. Pokud chcete rovné a objemné vlasy ze zplihlých, musíte je rovnat žehličkou, a poté natupírovat nebo zvednout suchým šamponem, jak jsme radili v předešlých krocích.

Dalším střihem, který dá účesu objem, je tzv. podkova. Vlasy jsou sestříhané odzadu dopředu, tzn., že na temeni jsou sestřižené a dopředu jsou delší. Pokud vám záleží více na objemu, než na délce, pak to budete mít snazší. Čím jsou kratší vlasy, tím snadněji se zvednou. Dlouhé vlasy jsou těžké a táhnou se dolů, takže jsou zplihlé. Objem dá vlasům i sestříhaný účes kolem obličeje. Snadno se vám vlasy zvednou od tváře.

Nezapomeňte, že i barva dokáže opticky ovlivnit** objem účesu**. Proto zapomeňte na experimenty typu ombré, což je účes, kde jsou konce vlasů (od kořínků tak 10-15 cm) jiné barvy než zbytek vlasu. Někdy tento účes připomíná nevzhledné odrosty a tím vypadají vlasy jemnější. Všeobecně platí, že čím tmavší barva, tím vypadají vlasy hustší. Pokud máte tedy jemné vlasy, zapomeňte na platinovou blond. Toužíte-li po blond odstínu, vyberte si zlatavé tóny nebo tmavší popelavou.

Dejte na rady kadeřníka

Přesně na míru vašim potřebám. To je základní krok k tomu, abyste se zbavili jemných vlasů. Proto se na vás musí podívat odborník, který vám dá péči, střih a doporučí, jak se o vlasy starat. Díky jeho radám zamezíte špatnému zacházení s vlasy. Pamatujte, že v kadeřnických salonech mají vždy lepší přípravky, proto vám i lépe pomohou. Prvním krokem k lepším vlasům je tedy návštěva kadeřníka. Dejte na rady kamarádek, reference v diskuzích na internetu.

Nevadí vám, že máte jemné vlasy. Zamyslete se nad tím. Pokud je máte takové od narození, nevadí to. Jestli jste si ale v minulosti mohli udělat culík o průměru 10 cm a dnes si stáhnete vlasy do 3 cm, pak se zhoršuje kvalita vašich vlasů. A to není dobré. Takovou nedbalou péčí můžete přijít o vlasy úplně a cesta to bude již nevratná. Mít husté a objemné vlasy skýtá i řadu jiných výhod. Takové vlasy totiž opticky zakryjí i případnou nadváhu. Pokud máte objemnější obličej, na kterém jsou znát nějaké ty tuky navíc, husté okolní vlasy upozorní na svůj objem a odpoutají pozornost od buclatějších tváří. Váš obličej nebude tak masivní, upozadí se případné nedostatky. Podívejte se na stránky kadeřnictví, kde mají proměny klientek. Vždy je za změnou objem. Dotyčná dáma prokoukne, zkrásní a je vidět, že vzhled vlasů je pro změnu vizáže podstatný z 50 procent. Proto pečujte o své vlasy s láskou. Až jich budete mít na hlavě pár, může být pozdě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19429 (internetovy-magazin.cz#9854)


Přidat komentář