Sean Paul

Sean Paul měl to štěstí, že jeho rodiče, kteří v sobě nosí jamajskou, čínskou i portugalskou krev, si žijí na místní poměry docela slušně. Jeho matka je místní malířkou a otec obchodník, takže Sean vyrůstal v klidu a pohodě, daleko od městského gheta.

Něco o něm

Datum narození: 8. ledna 1973
Místo narození: Jamajka
Znamení: kozoroh

Sean Paul měl to štěstí, že jeho rodiče, kteří v sobě nosí jamajskou, čínskou i portugalskou krev, si žijí na místní poměry docela slušně. Jeho matka je místní malířkou a otec obchodník, takže Sean vyrůstal v klidu a pohodě, daleko od městského gheta.

Od svých třinácti let vyrůstal jen se svou matkou, protože jeho tátu zavřeli do vězení, a to za nešťastných okolností.

Po svých rodičích měl vlohy ke sportu, a tak jezdil již ve svých čtrnácti závodně plavat na nejrůznější závody v oblastech Jamajky. A díky tomu se také dostal na Barbados, Trinidad, do Portorika či Mexika. Svého času byl dokonce členem národního týmu ve vodním pólu (o tomto sportu více v článku...).

Sean Paul navštěvoval prestižní střední školu se sportovním zaměřením. Poté studoval na vysoké škole se specializací na obchod a hotelový management, ale po dvou letech to nevydržel. Chvíli pracoval jako pokladník v bance a kuchař, pak ho učarovala kultura jamajského dancehallu.

Jeho první kroky

V roce 1994 natočil Sean své první demo. Jakmile si ho poslechl jeho táta, ukázal ho svému kamarádovi, kterým byl Cat Coore z kapely Third World. Tomu se nahrávka líbila a tak Seana pozval do opravdového studia. Sean Paul získal více sebedůvěry a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.

Postupně, ale jistě

Sean Paul je zpěvák, který propojuje hip hop a dancehall tak zajímavě, že se jeho singly jako je Like a glue, Get busy a Gimme the Light drží už několik měsíců v médiích. Držitel Grammy za reggae album roku, tak nahradil Shaggyho. Sean Paul prostě na sobě zapracoval a jeho neustálý posun nahoru ukazuje na velký potenciál.

Objev roku 2003

Sean Paul se stal největším hudebním objevem roku 2003. Jeho album Dutty Rock se prosadilo na obou stranách Atlantiku a v tehdejší době se dokonce stalo nejúspěšnějším warnerským titulem na starém kontinentu. A to vše jen díky jeho megahitu Get Busy, který se stal teprve druhou reggae skladbou v historii.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19328 (internetovy-magazin.cz#8119)


Přidat komentář