Salma Hayek

Salma Hayek se narodila 2. září 1968 v Mexiku. Její matka je španělka, otec libanonec. Silně věřící rodiče poslali Salmu ve 12 letech do katolické internátní školy v Lousianě. Po sporech s jeptiškami se ale vrátila zpět do Mexika.

Salma Hayek

Salma Hayek se narodila 2. září 1968 v Mexiku. Její matka je španělka, otec libanonec. Silně věřící rodiče poslali Salmu ve 12 letech do katolické internátní školy v Lousianě. Po sporech s jeptiškami se ale vrátila zpět do Mexika. Do 17 let jí pak vychovávala její teta. Chvíli studovala na vysoké škole, ale nakonec se rozhodla začít věnovat kariéře herečky.

Její cesta za slávou

Již během studií získala Salma Hayek roli Terezy v mexickém seriálu „Teresa”, který z ní udělal místní celebritu. Salma na sobě pracovala ještě více: naučila se anglicky a odjela do Los Angeles, kde dostala vedlejší roli ve filmu „Mi Vida Loca”. Následoval trhák „Desperado” s Antoniem Banderasem v hlavní roli a Salma začala být obsazována do větších rolí.

Překážka v kariéře

Na počátku své kariéry bylo pro Salmu opravdu těžké získat roli. Tehdy režiséři v Hollywoodu obsazovali latinoameričanky jen do rolí služek (stejně jako na počátku Jenifer Lopez) nebo prostitutek a když Salmu spatřili, odmítli ji s oddůvodněním, že je na roli služky příliš krásná. Dnes se situace obrátila a snědé krásky jsou nejžádanějšími herečkami.

 • Salma Hayek tváří společnosti Avon

  Společnost Avon Products podepsala v roce 2004 se známou herečkou Salmou Hayek smlouvu, dle které Salma Hayek v rámci některých kampaní propaguje uvedení nových vůní a dekorativní kosmetiky. Objevila se také v katalozích společnosti Avon.

Odvážná Frida

Životním krokem byla pro Salmu Hayek role extravagantní malířky Fridy Kahlo - jedinečné umělkyně, sexuální i politické revolucionářky, se kterou se osud nemazlil. Přestože se Salma ve filmu objevuje úplně nahá, navíc v objetí jiné ženy, sklidil film obrovský úspěch i u kritiků a byl oceněn Oskarem. Salma se na filmu Frida podílela také jako producentka.

Jen blázni spěchají

Málokdo ví, že se Salma v roce 1997 objevila také u nás. Na 32. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech osobně představila romantickou komedii Jen blázni spěchají.

Filmografie

 • 1993 Mi Vida Loca
 • 1995 Desperado
 • 1995 Čtyři pokoje
 • 1995 Od soumraku do úsvitu
 • 1997 Jen blázni spěchají
 • 1999 Wild Wild West
 • 1999 Dogma
 • 2003 Kdysi dávno v Mexiku
 • 2004 Když se setmí
 • 2006 Zeptej se prachu

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19314 (internetovy-magazin.cz#7991)


Přidat komentář