Lindsay Lohan

Začala svou mediální kariéru ve třech letech a to v době, kdy „letěly” modrooké blondýnky a pihaté zrzky měly jako modelky pramálou šanci na úspěch. Přesto se v tomto byznysu udržela dlouho.

Všestranná slečna

Původním jménem Lindsay Dee Lohan se narodila 2. července 1986. Profesionálně užívá prostředního jména Morgan. Při dotazu na toto téma odpověděla, že jí k ní více hodí. Je jednou z mladých amerických dívek válčicích na třech frontách - herečka, modelka, zpěvačka.

Něco málo ze života

Narodila se v New Yorku, kde také vyrostla, stejně jako její tři sourozenci. Jejich rodina byla vždy dobře finančně zajištěná, její otec nejdříve zdědil rodinný podnik na výrobu těstovin, ten později prodal, aby se mohl věnovat finančním trhům, což mu šlo výborně. Matka pracovala jednu dobu jako analytička na Wall streetu, v současné době je dceřinou manažerkou. Oproti tomu, Lohan vždy navštěvovala státní školy a ona i její rodina věnovala mnoho peněz na charitativní projekty, například proti rakovině či na podporu dětí v problémech.

První počátky v telenovelách

Začala svou mediální kariéru ve třech letech a to v době, kdy „letěly” modrooké blondýnky a pihaté zrzky měly jako modelky pramálou šanci na úspěch. Přesto se v tomto byznysu udržela dlouho. Všimli si jí i v různých telenovelách, kde hrála maličké role. Jakožto reklamní dětský „veterán” se v roce 1996 dostala do seriálu Another World. Ano, počítáte dobře, to jí bylo deset let. Pak přišla její klíčová role. Režisérka Nancy Meyersová ji obsadila do titulní dvojrole sester, ve filmu Past na rodiče. Film obletěl celý svět a stal se známou, dnes již klasickou rodinnou komedií. Dá se říci, že Lindsay z toho stále těží.

Disneyovka

Objevila se v několika remake, které vydal Disney, dostala se i do několika show. Prostě bylo jasné, že Lohanová jen tak nezmizí. Stále ovšem chyběl nějaký ten dospělý výkon.

Zpověď královny střední školy a druhý

S ohledem na svůj věk, jak jinak, v teenagerovské komedii. První byla Zpověď královny střední školy a druhý, již vyspělejší Protivný sprostý holky. V obou excelovala a kritici ji poměrně chválili. Diváci, kteří ještě nejsou přesyceni komediemi tohoto typu je taktéž přijali kladně. Od té doby už si Lindsay může celkem role vybírat, v roce 2005 se objevila ve filmu, jenž jsem sice neviděl, nicméně zaregistroval a to Můj auťák Brouk. Touto rolí se konečně vymanila z hraní dívek v období střední školy.

Hudební scéna

V době natáčení snímku Můj auťák Brouk se rozhodla prorazit i na jiné frontě a vydla své první hudební album Speak. Jak tvrdí vydavatel, slečna má talent a připomíná Britney Spears v jejich počátcích. Které byly koneckonců nejlepší. Speak se prodává dobře, celkem bez problému získalo platinovou desku. Další album už tak úspěšné nebylo, A Little More Personal (Raw) sice získal zlatou desku, ale s hitparády vypadlo celkem rychle. Kritici ho označili za „spoustu kostí, na kterých je minimum masa”.

Něco málo z bulváru

  • její otec strávil poměrně dlouhou dobu ve vězení za zpronevěru a v roce 2005 byl poslán do vězení opět, tentokrát za jiné přečiny; téhož roku se s ním jeho žena rozvedla
  • objevuje se v kampani proti kouření mezi mládeží, ona sama se po dvou letech aktivního kouření snaží přestat
  • v lednu 2006 strávila několik dní na klinice po silném astmatickém záchvatu
  • v jednom interview přiznala, že vyzkoušela některé drogy, i když se zásadně vyhýbá kokainu
  • hodně zhubla a proslýchá se, že se léčí z bulimie - máte stejný problém?
  • zaplnila novinové titulky tím, že se během krátké doby dokázala třikrát nabourat; zřejmě však ani jednou vlastní vinou
  • hodně se objevuje s dalšími celebritami, například Paris Hilton, na obrovských párty

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19365 (internetovy-magazin.cz#8480)


Přidat komentář